Úvodní stránka Plavání Pohled přes plavecké brýle na pobytovou akci KONTAKTU bB
Pohled přes plavecké brýle na pobytovou akci KONTAKTU bB PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 27 Březen 2011 10:02
Už popatnácté připravilo Středisko Brno KONTAKTU bB plavecké soustředění nesoucí název Svítání. Je to týden určený mládeži ve věku 14 - 21 let, na kterém probíhá dvoufázová výuka plavání doplněná o další sporty a zábavně-vzdělávací doplňkový program. Letos se poprvé pobyt konal v Hustopečích, kde jsme byli ubytovaní v nově zrekonstruovaném hotelu Formanka, plavecká část potom ve 200 metrů vzdáleném krytém bazénu. Čili ideální podmínky pro 35 plavců s tělesným postižením, kteří se rozhodli místo posedávání u počítače či televizní obrazovky zlepšit svoji fyzičku a dát si pořádně do těla v rámci přípravy na první závod Českého poháru, dubnový X. POHÁREK. Navíc se díky doprovodnému programu s názvem Hustá fotografie dozvěděli mnoho o tomto oboru a sami vytvořili originální fotoprojekty inspirované básní Jiřího Žáčka Mám rád.

Plavání během pobytu, stejně jako celoročně ve střediscích sdružení v Praze, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích, probíhalo podle metodické řady Kovář-Nevrkla, přičemž Jan Nevrkla osobně dohlížel po celý týden na správnost prováděných cvičení, letos zaměřených na zvládnutí plaveckého způsobu delfín. Že se práce, při kterém bylo plavcům k dispozici 17 dobrovolníků v roli plaveckých instruktorů a osobních asistentů, podařila, svědčily výkony na závěrečném závodě HU100 Cup. Radost z překonání osobních rekordů nebo poprvé zaplavané vzdálenosti nacvičovaným způsobem delfín byla patrná u všech přítomných. Díky atmosféře pospolitosti a vzájemnosti se proto nejen tímto závodem, ale celým týdnem, nesly vlny potlesku. Dominika Míčková, brněnská plavkyně, charakterizovala týden takto: "Mně se to moc líbilo, jak jsme tady pořád a ke všemu tleskali. Bylo to krásné, někdy to až bralo dech."

Více o dechberoucím pobytu a programu sdružení najdete na www.kontaktbb.cz <http://www.kontaktbb.cz/> , dívat se na svět přes plavecké brýle můžete s KONTAKTEM bB také na Facebooku.
Marta Vojáčková
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting