Úvodní stránka Události ze zákulisí Půlmaratonci poběží i pro nevidomé
Půlmaratonci poběží i pro nevidomé PDF Tisk Email
ostatní - Události ze zákulisí
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 01 Duben 2011 05:07
Organizace Světlo pro Svět bude mít na letošním Hervis ½ maratonu významné zastoupení prostřednictvím svých běžců pro dobrou věc – a to jak v jednotlivcích, tak i ve štafetách. „Světlo pro Svět na letošním půlmaratonu přivítá rekordních téměř 70 běžců, kteří se k závodu registrovali právě prostřednictvím naší organizace. V tříleté historii, kdy spolupracujeme s Prague International Marathon, je to jednoznačně nejvyšší číslo a ochota lidí prospět při závodech dobré věci obecně stoupá“, prozrazuje Hana Chorváthová, která má v organizaci charitativní běhy na starost.
 
 
Kromě jednotlivců uvidíme na startu i sedm štafetových týmů – Světlo pro Svět již několikátým rokem spolupracuje s mexickou společností Exatec, která pokaždé vysílá několik družstev ve žlutých tričkách. Je to také dobrý způsob, jak spojit firemní dárcovství se zajímavou akcí a vlastním zapojením, často jsou však družstva složená spíše z dobrých přátel než zástupců firem.
 
Mimo jiné vyběhnou na trať také pracovnice Světla pro Svět v doprovodu zkušené běžkyně a trenérky Vandy Kadeřábkové-Březinové, která bude mít na starost poslední úsek štafety.
 
„Do této chvíle zajistili běžci pro projekty organizace kolem 30 tisíc korun, věříme však, že tato částka do samotného závodu ještě vzroste, a budeme tak moci významně přispět na projekty podporované v Etiopii“ sděluje na závěr Hana Chorváthová.
 
V letošním roce zaznamenává spojení běžeckých závodů a podpora dobré věci velký úspěch. Po několika letech společné spolupráce se zdá, že myšlenka běhů pro charitativní účely nachází konečně řadu podporovatelů i v Čechách a získává si stále větší popularitu. Pražské běžecké závody se právem budou moci zařadit mezi několik nejatraktivnějších běžeckých destinací na světě i s přidanou hodnotou závodů.
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting