Úvodní stránka Událost měsíce Štafeta složená z nevidomých běžců se blýskne na Volkswagen maratonu Praha
Štafeta složená z nevidomých běžců se blýskne na Volkswagen maratonu Praha PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 04 Květen 2011 10:59
altV neděli 8. května 2011 bude na startu Volkswagen maratonu Praha celá řada běžců SVĚTLA PRO SVĚT ve žlutých tričkách. Tentokrát se objeví také štafeta ve výjimečném složení – nebude v ní chybět paralympijská rekordmanka v běhu na 1500 metrů Mirka Sedláčová či například téměř nevidomá Veronika Hanušová, která běhá na podporu SVĚTLA PRO SVĚT již třetí rok. Všichni zúčastnění se snaží pomoci v získávání prostředků na prevenci a léčbu slepoty v Africe.
 
 
První úsek hvězdné štafety bude mít na starost jediný vidící běžec – trenér PIM Zdeněk Dančo. Za ním nastoupí mladý talent Lukáš Flek, který je držitelem českého rekordu pro zrakově postižené na trati 400, 800 a 1500 metrů. O třetí úsek štafety se postará stálice běžeckých závodů SVĚTLA PRO SVĚT Veronika Hanušová – mimo jiné účastnice loňského ročníku Women’s Challenge.
 
Finálový úsek bude patřit zcela jistě největší hvězdě tohoto týmu, kterým je zkušená běžkyně Miroslava Sedláčková – světová a paralympijská rekordmanka v běhu na 1500 metrů a držitelka zlaté medaile z letošního mistrovství světa v novozélandském Christchurch v běhu na 800 metrů. Mirka poběží se svým trasérem Michalem Procházkou.
 
Na startu maratonu nebude chybět ani Miloš Škorpil, který stejně jako při letošním Hervis ½ maratonu poběží závod se žlutou helmou a nálepkou SVĚTLA PRO SVĚT. „Běhy pro charitu si získávají stále větší podporu široké veřejnosti. Pro SVĚTLO PRO SVĚT je to třetí rok spolupráce s Prague International Marathon a tato myšlenka získává stále větší popularitu. Letos jsme zaznamenali rekordní zájem o podporu našich projektů a běžci jsou mnohem více ochotni se zapojit i do získávání finančních prostředků“ říká koordinátorka celé akce ze SVĚTLA PRO SVĚT Hana Chorváthová.

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting