Úvodní stránka Plavání Pražské jaro na Strahově
Pražské jaro na Strahově PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 16 Květen 2011 21:59

"Nervozita z nepoznaného, očekávání neočekávaného, víra, že nemožné se stává možným." S tímto mottem občanské sdružení KONTAKT bB dne 15. května zahájilo XLI. díl pražských týdenních pobytových akcí pro dospělé osoby s těžkým tělesným postižením "Pražské jaro". Program pobytové akce je celodenní, intenzivní a 10 účastníků absolvuje denně výuku plavání, rehabilitační cvičení, jógovou terapii, nácvik soběstačnosti a samostatnosti a také doplňkový program - další volnočasové aktivity i večerní kulturní program.

"Pobyt zaměřený na lidi s tělesným postižením je propojením vody jako prostředku k samostatnému pohybu bez pomoci kompenzačních pomůcek, navazování společenských kontaktů a rozvoji osobnosti s akcentem na soběstačnost a posouvání hranic možného," říká Jaroslav Kolář, vedoucí Střediska Praha KONTAKTU bB a dodává: "I letos chceme, aby účastníci pobytu odjížděli s pocitem, že za tento týden prožili více než za celého předcházejícího půl roku, jak trefně své pocity při odjezdu ze svého prvního plaveckého kurzu před jedenácti lety popsal Vojtěch Franěk, který se později svými plaveckými výkony zařadil mezi světovou plaveckou špičku."

Mezi účastníky kurzu zavítá, povzbudí a předá své bohaté zkušenosti také Martin Kovář, čtyřnásobný paralympijský vítěz, který společně s Janem Nevrklou, jeho trenérem, občanské sdružení KONTAKT bB založil, a stále v roli supervizora dohlíží na plavecký program, který je realizován ve čtyřech střediscích - Praze, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích.

Více informací o činnosti sdružení najdete na: www.kontaktbb.cz <http://www.kontaktbb.cz/> , a také na Facebooku.

Časový harmonogram:

9,45-11,30 - plavecký a rehabilitační program v bazénu na Strahově

Odpolední a večerní sportovní a kulturní program: Orientační běh vozíčkářů, Boccia, Centrum současného umění DOX, Hudební divadlo Karlín, Planetárium Stromovka.
 

Krystyna Poloková

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting