Úvodní stránka Plavání Pražské jaro na Strahově očima účastníků
Pražské jaro na Strahově očima účastníků PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 31 Květen 2011 09:05
Nervozita z nepoznaného, očekávání neočekávaného, víra, že nemožné se stává možným.“ S tímto mottem občanské sdružení KONTAKT bB zahájilo XLI. díl pražských týdenních pobytových akcí pro dospělé osoby s těžkým tělesným postižením „Pražské jaro“. Pobyt byl určen pro nováčky, tzn. osoby, kterým úraz nebo nemoc teprve v nedávné době trvale změnily jejich zdravotní stav nebo osoby, které zatím náš aktivizační program nevyzkoušely či nemají možnost zapojení v jednotlivých střediscích organizace.
Na pobytovou akci se přihlásilo tentokrát 10 osob s těžkým tělesným postižením a kapacita byla s ohledem na charakter pobytu naplněna. Plavci absolvovali na strahovském bazéně sedm plaveckých lekcí podle metodické řady Kovář-Nevrkla, zaměřených na nácvik základních plaveckých dovedností. Nechyběla ani dávka rehabilitačního a kondičního cvičení, jógová terapie, cvičení s therabandy, overbally či intenzivní protažení na balónech. Lekce plavání se nesly v duchu nácviku technických cvičení, které vedly ke zdokonalení vybraného plaveckého způsobu. Na závěr celého pobytu proběhly závěrečné testy ověřující posun v plavecké úrovni, které všichni zvládli na výbornou. Na všech plavcích byl znát posun, zdokonalení a hlavně odhodlání v plavání aktivně pokračovat dál.
 
Přinášíme zprávy plavců a rodičů nejmladšího účastníka kurzu. Motto našeho pobytu pro něj je jak ušité a je důkazem toho, že akce naplnila své poslání :-)
 
Krystyna Poloková
                                                                                                           
Štěpán je 17ti letý kluk, který má DMO a rozhodl se po zdlouhavé nemoci začít plavat. Velice nás to potěšilo a chopili jsme se iniciativy. Po první schůzce s Táňou Lálovou měl Štěpán jasno a rozhodl se jet na pobytový intenzivní výcvik. Na pobytu jsme se u Štěpána střídali tři - taťka, děda a já (mamka). Všichni jsme se shodli, že máme z pobytu úžasné vzpomínky, neboť se tam sešla perfektní parta lidí a vzájemně si pomáhají s takovou samozřejmostí, že v běžném, uhoněném světě to nebývá často k vidění. A co Štěpán? Ten je nadšený a těší se na další setkání. Velkým pokrokem je, že se Štěpka přestal bát vody, neboť v loňském roce byl z nedbalosti personálu topen v lázních. Celkově se Štěpán uvolnil a hlavně poznal perfektní lidičky. Moc děkujeme a těšíme se na další shledání.
 
Málkovi z Poděbrad
 
….. dokázal jsem do čtvrtka přeplavat celý bazén na znak úplně SÁM!!!, což jsem dokázal poprvé po nehodě v září 2002! Kdyby mě od ťukání do klávesnice nebolelo rameno, rozepsal bych se o mnoha zlepšeních, kterých jsem na kurzu s pomocí asistentů i postižených dosáhl, o bohatém doprovodném kulturním (muzikál Jesus Christ Superstar), poučném (planetárium), dobrodružném (orientační „běh“ nebo sportovním programu (boccia, pétanque), ale síly už mi zbývají jen na to, abych poděkoval ÚŽASNÉMU sdružení KONTAKT bB, všem asistentům a ostatním Účastníkům zájezdu – DĚKUUJI a těším se na viděnou!!!     
                                                                                                                                                              Kuba Radechovský
 
Byl jsem nadšený víc, než jsem očekával. Jste všichni SUPER a obdivuji Vás, co pro nás, lidi po úrazech, děláte. Myslel jsem si, že půjdu za nohama ke dnu jako pytel brambor, ale překvapilo mne, že né!! Abych byl sám se sebou spokojen, musím se toho ještě hodně naučit. Těším se, že na mne v září nezapomenete a že by bylo super od Vás nafotit znak na suchu, abych se ho mohl doma učit, nejen já, ale i jiní!! I s komentářem pod fotkou, co přesně dělat a na co nezapomenout. Věřím, že by se lidi naučili dříve plavat a procento samostatných plavců by se zvedlo!!

Těším se na další spolupráci s Vámi.
Váš Pepa Procházka
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting