Brněnští cyklisté uspěli v Itálii PDF Tisk Email
sporty - Cyklistika
Redakce: Alice N. Tejkalová
Středa, 01 Červen 2011 08:46
Ve dnech 28. - 29. května se cyklisté Sportovního klubu Kociánka Brno zúčastnili skvěle obsazeného Evropského pohárového závodu v Itálii v městě Castel San Giovanni. Na startu se sešla kompletní evropská cyklistická konkurence.V sobotu byl na pořadu silniční závod,který se odehrával na 2,3 km dlouhém okruhu v Castel San Giovanni. Tento okruh byl plný ostrých zatáček,úzkých uliček a nebezpečných silničních kostek. Na startu jsme měli 3 naše zástupce a to Josefa Winklera (T2), Iva Koblasu (C3) a Marka Frohlicha (C5). Naši závodníci nechali na trati srdce i duši.Výsledek byl naprosto fantastický: Ivo Koblasa 5. místo, Josef Winkler 6. místo a Marek Frohlich za sebou nechal 4 soupeře z nabité kategorie C 5.V neděli byla na pořadu časovka, zde bylo hlavním úkolem našich cyklistů obhájit sobotní pozice. To se jim povedlo!!!

Z těchto závodů naše výprava odjížděla s pocitem splněných cílů, vždyť Ivo Koblasa byl v 17 letech po oba dny nejlepším z české reprezentace v kategorii C 3 a Josef Winkler svým umístěním potvrdil, že se s ním ve světovém pelotonu musí stále počítat. Marek Frohlich (18 let) potom jel do Itálie hlavně sbírat zkušenosti a to, že za sebou nechal 4 závodníky evropského formátu, je jeho velkým úspěchem.