Úvodní stránka Událost měsíce První disciplína na osmnáctých světových hrách transplantovaných byla pro české barvy úspěšná
První disciplína na osmnáctých světových hrách transplantovaných byla pro české barvy úspěšná PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová
Neděle, 19 Červen 2011 08:38

Na osmnácté světové hry transplantovaných dorazilo do švédského Göteborgu 1100 sportovců z 54 zemí světa. Nechyběla ani česká výprava, která do země tří korunek přivezla 8 sportovců. Český tým transplantovaných se nikdy ze světových her nevracel bez medaile a ani v letošním roce tomu nebude jinak. Hned v úvodní disciplíně se o úspěch postaral Vojtěch Koudelka, který se postavil na start běhu na 5 km a vybojoval pro české barvy stříbro. Organizátoři ve švédském Göteborgu připravili pro atlety velmi těžký kopcovitý terén, který právě Koudelkovi moc nevyhovuje. „Ten profil byl kopcovitý, což mi vůbec nesedí. Vzhledem k terénu mohu být s časem spokojen, i když jsem tuto trať v Čechách běhal rychleji, ale to bylo po rovinách. Mám delší krok a frekvenční běh do kopce mi nevyhovuje.“

Vojta Koudelka dosáhl na čas 20:53 a v kategorii 30-39 let měl pouze jediného přemožitele. Zlato si z této trati odnesl Daniel Metsoso z Jižní Afriky. Na atleta z Mladé Boleslavi teprve jeho nejsilnější disciplína čeká. V běhu na 800 metrů chce atakovat hranici světového rekordu transplantovaných.