Úvodní stránka Událost měsíce Badmintonové zlato ve čtyřhře a nečekané stříbro z petangu
Badmintonové zlato ve čtyřhře a nečekané stříbro z petangu PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová
Středa, 22 Červen 2011 19:36
Po úspěšných singlech se představili dva badmintonisté i ve čtyřhrách a opět se bylo na co dívat. Petr Žitný a vítěz mezi jednotlivci v kategorii 60-69 let, Zbyněk Schwarz předváděli výborný badminton. Ze skupiny postoupili bez větších obtíží a z prvního místa putovali rovnou do boje o zlato. A právě finálový souboj byl souboj s velkým „S“. Proti české dvojici se postavil tým ze Singapuru Lim Seoh Hor , Keng Siang Yue) a po skvělých výměna byl větší úsměv na straně českého páru. Po vítězství 21:16 a 21:17 si pověsili na krk zlaté medaile. „Hrálo se nám dobře. Také jsme měli dobrý los. To vše tomu napomohlo a dopadlo to dobře,“ řekl Zbyněk Schwarz. A Petr Žitný složil svému spoluhráči kompliment: „Se Zbyňkem se mi spolupracuje velmi dobře. Sice jsme měli pouze jediný společný trénink, ale na kurtu si vyhovujeme. Jsem rád, že to vyšlo."

Nečekané stříbro zařídila pro českou výpravu Petra Vovesná. V oblíbené francouzské hře, tedy v petangu, vyhrála 3 zápasy ve skupině, ve kterých zvítězila a posunula se do dalších bojů. Ve finále narazila na hráčku z Thajska, které podlehla 10:13. „Medaili z petangu jsem určitě nečekala. Byla tady velká konkurence hlavně hráček z Thajska. Jsem ráda, že jsem uhrála stříbro,“ radovala se Petra Vovesná.

Dalším členem výpravy, který se v úterý představil na sportovištích v Göteborgu byl Tomáš Dřevíkovský. V kategorii 60 – 69 let si na 50 m volným stylem doplaval pro desáté místo a na 50 m prsa skončil na sedmém místě. „S časem moc spokojen nejsem, ale se sebou ano. Měl jsem zdravotní problémy, podstoupil jsem menší operaci, takže jsem neměl moc času na trénování. Jsem rád, že jsem to zvládl,“ glosoval svá umístění.