Úvodní stránka Zahraniční okénko Světové hry transplantovaných ve švédském Göteborgu byly pro českou výpravu nejúspěšnější v historii
Světové hry transplantovaných ve švédském Göteborgu byly pro českou výpravu nejúspěšnější v historii PDF Tisk Email
ostatní - Zahraniční okénko
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 24 Červen 2011 20:12
Celkem 11 medailí si vezou čeští sportovci z XVIII. Světových her transplantovaných. Po českou výpravu byly nejúspěšnější hry v historii. Pětkrát se český tým radoval ve švédském Göteborgu ze zlata. V posledním atletickém dni si Zdeňka Marešová vyházela v hodu míčkem bronz, když doletěl na 36,04 metrů. Pro Marešovou to byly první hry transplantovaných a nutno dodat, že úspěšné. Z Göteborgu si odváží dvě medaile. Zlato ze stolního tenisu a bronz z hodu míčkem. Další bronzový úspěch zaznamenala Petra Vovesná. Atletka z Litvínova mohla být před závodem na 200 metrů klidná. Na svém kontě měla už dvě medaile (stříbro z petangu a druhé stříbro z běhu na 100 metrů). Dobrá nálada a tvrdá domácí příprava se jí vyplatily. V běhu na 200 metrů uhájila bronz a radovala se ze své třetí medaile v Göteborgu.

Nejúspěšnější člen výpravy, Vojtěch Koudelka, vyhlásil atakování rekordu ve své nejsilnější disciplíně, tedy v běhu na 800 metrů. Únava z předchozích běhů mu to nedovolila. Navíc na atletickém stadionu nepanovalo zrovna příznivé počasí. Vojta Koudelka si i přesto doběhl pro zlato.

XVIII. Světové hry transplantovaných jsou minulostí. Ty další čekají sportovce v roce 2013 v Jižní Africe.
 
Veronika Macková
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting