Úvodní stránka Mistrovství republiky Novým mistrem ČSHL jsou Karlovy Vary!
Novým mistrem ČSHL jsou Karlovy Vary! PDF Tisk Email
ostatní - Mistrovství republiky
Redakce: Alice Tejkalová
Pondělí, 17 Březen 2008 11:43
DOPLNĚNO Změna je život a do třetice všeho dobrého, tak se dá shrnout výsledek finálové série České sledgehokejové ligy. Na třetí pokus porazili SKV NOWACO Sharks pražskou Spartu ve finále. V rozhodujícím, včerejším zápase 1:0, celkově 2:1 na utkání. Na druhou stranu, ruku na srdce, kdo z lidí, kteří se potulují kolem českého sledgehokeje by vsadil na začátku sezóny všechno, co má, na to, že finálová dvojice bude právě tahle, respektive že se Sparta vůbec dostane do play-off. A v tom je právě liga hezčí, než kdykoliv dřív, kdy byla většina zápasů dobře předvídatelná.

Rozhodující finálový zápas začal jinak, než sobotní, sparťanský trenér Žižka poslal na první polovinu utkání do útoku obránce Němce, a jeho tým důsledně rozebíral systém hry karlovarských Žraloků. Ani ti ale Spartu k větším šancím nepouštěli a zápas byl velmi vyrovnaný až do začátku třetí třetiny, ve které už Pražanům, kteří mají velmi úzký kádr, evidentně chyběly síly.

Vše rozhodl brzký, překvapivý a téměř vlastní gól Pražanů. Sharks v páté minutě první třetiny chytře vytáhli několik hráčů Sparty k mantinelu, kde jeden z jejích obránců Jan Zapletal ztratil puk, ten od Geiera dostal do jízdy kapitán Varů Jiří Berger, místo střely jej vrátil Geierovi, který se ho snažil natlačit do branky spolu se sparťany Zdeňkem Krupičkou a právě Zapletalem. Ti se do branky za záda bezmocného Michala Vápenky sice spolehlivě vešli, ale puk balancoval na brankové čáře. Michal Geier, střelec dvou sobotních gólů, nepromeškal svou šanci a nekompromisně ho za čáru dorazil.

Od té chvíle se hráči na ledě zmítali ve vlnách vypjatých emocí, bohatě se vylučovalo, tentokrát především na straně Varů, Sparta ale přesilovky nedokázala dobře sehrát. Spíš to pokaždé vypadalo, že víc hráčů mají na ledě Žraloci. V osmé minutě se například Jiří Berger řítil suverénně sám na sparťanskou branku, stejně suverénně ale zachytil jeho střelu gólman Vápenka. Ve 30. minutě pro změnu Berger nastřelil síť branky z vnější strany, což z tribuny chvíli vypadalo jako gól, ale situaci opět řešil Vápenka, který kotouč následně zalehl.

Sparta měla největší příležitost srovnat skóre na začátku 34. minuty, kdy ujel nikým nehlídaný útočník Martin Zikmund, ale puk zůstal za ním a nepodařilo se mu pro něj včas vrátit. "Byl jsem na sebe hodně naštvaný, ale bohužel jsem měl puk na levé straně a jsem pravák, takže jsem ho nemohl zpracovat," vysvětloval po utkání.

Po poslední siréně propukla na ledě obrovská karlovarská oslava, zapojil se do ní na vozíku i nehrající předseda klubu Robert Schneider, kterého na kluzkém povrchu bez potíží vyklopil jeho rozdováděný labrador, který sice podle všeho přesně nerozuměl tomu, co se vlastně kolem něj děje, ale o to víc si situaci užíval. Postupně také odaportoval několik lahví na pití členů karlovarského týmu.

"Čekali jsme na to tři roky. Jsem hrozně rád, že kluci dokázali po porážce na Spartě tu sérii otočit, srovnat na 1:1 a dneska vyhrát. A víc k tomu nechci říkat, jsem šťastnej, že jsou kluci mistři," shrnul pohnutě svoje emoce trenér Sharks Jiří Berger starší. "Já jsem se druhým místem spokojený, přišel jsem do týmu nově na začátku sezóny a uhrát v pěti hráčích druhé místo je podle mě úspěch," usmíval se trenér Sparty Karel Žižka. Jeho roli ve "zmrtvýchvstání" pražského týmu vyzdvihli i všichni hráči pražského týmu: "Musíme poděkovat hlavně našemu trenérovi, je to jeho velká zásluha, co nás za tuhle sezónu naučil, i jak nás uklidnil, hlavně Zdeňka Krupičku. Kdo Zdenála zná, tak ví, o čem mluvím," vysvětloval smolař Zikmund.

Třetí místo v soutěži patří Drakům Kolín, kterým před zlínskou odvetou po příšerném a nekoncentrovaném domácím výkonu také věřil málokdo, včetně autorky těchto řádků, jakkoliv se doma tvářila odhodlaně, bojovně a pozitivně. Také ji to stálo dva dny žaludečních neuróz. Čtvrtí jsou Hamé Sedící Medvědi Zlín.