Úvodní stránka Hvězdy odjinud Kelly Cartwrightová touží po Kilimandžáru zdolat také Londýn
Kelly Cartwrightová touží po Kilimandžáru zdolat také Londýn PDF Tisk Email
ostatní - Hvězdy odjinud
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 10 Srpen 2011 20:51
V den, kdy byla propuštěna z nemocnice s onkologickou diagnózou, položili rodiče Kelly Cartwrightové na klín koťátko. Jamaicu přijala - jako kterákoliv patnáctiletá holka - s velkým nadšením. Přesně rok poté, co byla Kelly amputována noha nad pravým kolenem, což jí dávalo největší šanci přežít, musel veterinář amputovat jednu tlapku i Jamaice. Komplikovaně si ji totiž zlomila. Ale nebojte se, dnes už se jim oběma daří dobře. Hlavně Cartwrightové. Dvaadvacetiletá Australanka, která pracuje na částečný úvazek pro australskou televizi ABC, se právě přestěhovala do Melbourne, aby se mohla soustředit na trénink na paralympijské hry v Londýně, své druhé vystoupení na velké scéně. Debutovala v Pekingu, kde skončila šestá v závodě na 100 metrů kategorie T 42. Letos už ale na mistrovství světa v novozélandském Christchurch vyhrála v obou svých disciplínách, stovce i dálce.

"Nemohla jsem si přát lepší skok," svěřila se serveru Paralympic.org. "Přála jsem si sice dva světové rekordy, ale vzhledem k tomu, že několik měsíců před šampionátem jsem byla v nemocnici, jsem absolutně spokojená s tím, co jsem předvedla."

Cartwrightová měla problémy s pahýlem pravé nohy, který ji velmi bolel. Po šampionátu se tedy vydala do Německa, přímo do sídla firmy Otto Bock, aby jí uzpůsobili ještě lépe protézu, respektive její nasazení na tělo, a nyní si drží palce, aby její trénink na Londýn nebyl, na rozdíl od toho na mistrovství světa, ničím přerušován. "Budu si na novou nohu muset několik měsíců zvykat. Je to jako učit se něco zcela nového. Na začátku si říkáte, že to není úplně ono, ale chce to jen překonat a dát tomu čas."

Kelly Cartwrightová od her v Pekingu kromě tréninku také hodně cestovala. Stejně jako český nevidomý horolezec Jan Říha například zdolala Kilimandžáro. "Byla to nejtěžší věc, kterou jsem kdy v životě udělala, ale zároveň to byl také nejfantastičtější zážitek," řekla. Co by ho mohlo překonat? Samozřejmě zlato z Londýna.

Paralympic. org, (at)
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting