Úvodní stránka Ostatní sporty Čeští curleři přivezli z Dánska stříbro
Čeští curleři přivezli z Dánska stříbro PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 12 Září 2011 22:02
Úvod sezóny se českému týmu v curlingu vozíčkářů opravdu vydařil. Ve dnech 9. - 11. září 2011 poměřil síly v Kodani s dalšími devíti evropskými týmy a našel jediného přemožitele v podobě Skotska. Po nevydařeném únorovém mistrovství světa v Praze došlo v týmu k určitým změnám a 5. dánský mezinárodní turnaj měl hned po letní přestávce prověřit, jak na tom nová sestava je. Štěpán Beneš, Jana Břinčilová, Michaela Charvátová, Radek Musílek a Martin Tluk se nezalekli a vybojovali největší mezinárodní úspěch českéhu curlingu vozíčkářů za posledních několik let.

Obsazení turnaje přitom bylo velice kvalitní. Až na několik týmů se sešla přední družstva Evropy včetně vicemistrů světa ze Skotska, bronzových Norů nebo účastníků světového šampionátu z Ruska. Vstup do turnaje vyšel Čechům skvěle. 10:9 porazili skotský tým, na kterém byla patrná nerozehranost z počátku sezóny. Následovala remíza 6:6 s Nory a výrazné vítězství na novým týmem Německa v poměru 12:2. Jistou účast ve finále pak naši vybojovali vydřeným vítězstvím nad Ruskem v poměru 7:4. Toto utkání oba týmy zahájily minutou ticha za oběti leteckého neštěství v Jaroslavli, které zaplatili životem tři čeští hokejoví reprezentanti. Snad symbolicky Češi v posledním endu uhráli za nerozhodného stavu tři body a zvítězili.

Vývoj turnaje v ostatních zápasech přivedl do finále opět Čechy a Skoty. Ti posílili novým hráčem na pozici vice skipa a obraz jejich hry se zásadním způsobem změnil. Češi do zápasu vstoupili hodně nepovedeně a v polovině utkání prohrávali už 0:8! Po krátké přestávce zavelel náš tým k protiútoku, který vedl k vylepšení skóre, zvýšení tlaku na soupeře a vykřesal naději do posledních okamžiků. Nakonec však utkání skončilo poměrem 9:7 ve prospěch země, která světu curling dala. Stříbrné medaile za druhé místo však byly pro náš tým velmi pěknou náplastí na bolest z jediné turnajové porážky.

Podle slov trenérky Kateřiny Urbanové a jejího asistenta Jiřího Marši šlo o skvělou přípravu na podzimní vrchol sezóny, kdy se ve Finsku uskuteční kvalifikační turnaj o účast na mistrovství světa 2012. Češi tam pojedou bojovat o návrat do elitní světové desítky, kterou letos doma smolně opustili.

Radek Musílek
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting