Úvodní stránka Ostatní sporty Mezinárodní liga curlerů na vozíku bude letos kvalitnější
Mezinárodní liga curlerů na vozíku bude letos kvalitnější PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 26 Září 2011 20:19
28. 9. 2011 bude od 9.00 v Curlingové aréně na pražských Roztylech zahájen 2. ročník mezinárodní Ligy curlingu vozíčkářů. Do soutěže se pro sezónu 2011/ 2012 přihlásilo 8 týmů ze čtyř zemí. Oproti dvěma loňských zahraničním účastníkům ze Slovenska a Polska letos přibyl i výběr z Německa, což dodá lize na kvalitě. Ostatně skipem (kapitánem) frankfurtského týmu je zkušený Jens Jäger, držitel bronzové medaile z MS v roce 2009 a účastník paralympijských her ve Vancouveru 2010.
 
 
Změn doznala i sestava českých týmů. Do soutěže se letos nezapojí tým Jedlička Liberec, který v loňské sezóně skončil na posledním místě. Naopak se po delší odmlce vrací hráči z brněnské Kociánky, tentokrát ovšem pod křídly SK Nové Město nad Metují s domovským stadionem v Trutnově. Poprvé v historii tak „Trutnováci“ postaví vedle tradičního „Áčka“ i „B“ tým. Dva týmy i letos nasazuje Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, jehož „Áčko“ obhajuje ligové vítězství a titul mistra ČR z uplynulé sezóny. Pětici domácích týmů doplňuje HSC Velké Meziříčí.
 
Mezinárodní liga curlingu vozíčkářů je pořádána SC JÚ Praha z pověření Federace Spastic Handicap. Odehraje se během pěti hracích dnů od září 2011 do března 2012 systémem každý s každým dvakrát. Většina hracích dnů představuje tři zápasy po osmi endech (směnách) pro každý tým. Šest nejlepších týmů postoupí na závěrečný turnaj o mistra ČR, který se odehraje v květnu 2012.
 
Radek Musílek
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting