Úvodní stránka Ostatní sporty Po prvním kole vedou mezinárodní curlingovou ligu Slováci
Po prvním kole vedou mezinárodní curlingovou ligu Slováci PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 05 Říjen 2011 20:41
28. 9. 2011 se v curlingové hale na pražských Roztylech uskutečnilo 1. kolo mezinárodní Ligy curlingu vozíčkářů. Za účasti 8 týmů ze 4 zemí bylo během soutěžního dne odehráno celkem 12 zápasů do systému dvakrát každý s každým. Los hned na úvod svedl proti sobě dva nováčky soutěže. Papírově nejslabší tým SK Nové Město nad Metují B a výběr Manhattan Ice-Wheelers z Německa, který patří k favoritům na celkové vítězství, protože svým složením zároveň představuje národní tým našich západních sousedů. Němci se nakonec ani nemuseli moc snažit, protože „B“ tým Nového Města byl potrestán za nevyřešené přestupy některých hráčů kontumací všech tří svých zápasů.
 
 
Další úvodní duely přinesly jednoznačné vítězství slovenského 1. Wheelchairs curling clubu nad HSC Velké Meziříčí v poměru 17:2 a ještě jasnější výhru aktuálního mistra ČR týmu SC Jedličkova ústavu Praha A nad SC Jedličkova ústavu B v poměru 20:0. Nejvyrovnanější tak bylo utkání mezi SK Nové Město nad Metují A s polským týmem Culani, který nakonec vyzněl ve prospěch Poláků v poměru 8:3.
 
Druhá série zápasů byla podstatně vyrovnanější, což dokázala i první remíza 5:5 v duelu SC JÚ Praha A proti HSC Velké Meziříčí. Německo zdolalo Polsko 7:3 a Slovensko porazilo SK Nové Město nad Metují A 8:5. Pražské „béčko“ Jedličkova ústavu si připsalo kontumační výhru nad svým výkonnostně nejbližším týmem SK Nové Město nad Metují B.
 
Třetí série utkání přineslo největší překvapení v podobě drtivé porážky SC JÚ Praha A od SK Nové Město nad Metují A alias Trutnova v poměru 1:11. Tradiční rivalové s velmi vyrovnanou bilancí se tak rozešli s historicky největším bodovým rozdílem v neprospěch Pražanů. Polsko si připsalo kontumační výhru a Velké Meziříčí vyprovodilo pražské „béčko“ výsledkem 21:2. Největší drama celého hracího dne tak přinesl zápas mezi Slováky a Němci, který měl o to větší náboj, že tyto dva celky se v prakticky totožných sestavách utkají na začátku listopadu ve Finsku v rámci kvalifikace o mistrovství světa 2012. Utkání se zájmem sledovali i čeští trenéři, protože na stejný turnaj se chystá i česká reprezentace složená z hráčů tří domácích klubů.
 
Němci se ujali vedení a vcelku bez problémů kontrolovali zápas až do šestého endu, kdy vedli 7:1. Pak ovšem Slováci získali 3 body a soupeře znervóznili. Přesto byl rozdíl ve skóre stále 3 body, což není snadné během jednoho endu dotáhnout. Naši východní sousedé to však dokázali, ba co víc, uštědřili soupeři po sérii jeho fatálních chyb málo vídaný pětibodový příděl. Slovensko tak porazilo Německo 9:7 a jako jediné z týmů po prvním kole neztratilo ani bod. Němci hájí průběžně druhou příčku před třetím Polskem.
 
Zahraniční týmy zatím stojí před českými celky. Nejlepší domácí výběr představuje průběžně čtvrté HSC Velké Meziříčí při rovnosti bodů o lepší skóre před SC JÚ Praha A.
 
Příští kolo ligy se uskuteční 17. 11. od 9.00 opět na pražských Roztylech. Všichni jsou srdečně zváni!
 
Radek Musílek
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting