Úvodní stránka Ostatní sporty Osmý ročník benefičního turnaje podpořilo 11 firemních týmů
Osmý ročník benefičního turnaje podpořilo 11 firemních týmů PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 22 Říjen 2011 20:59
V sobotu 15. října se na Letné uskutečnil již 8. ročník benefičního florbalového turnaje firem. Akce, která se konala pod záštitou starosty Prahy 7, byla určena na podporu Sportovního klubu vozíčkářů Praha, který má celkem 5 sportovních oddílů a nově založený oddíl outdoorového sportu. Právě na podporu tohoto oddílu je určen výtěžek celé akce. V letošním ročníku se sešlo hned 11 firemních týmů, které se rozhodly takto podpořit sport vozíčkářů.

Jednotlivé týmy hrály proti sobě a také v exhibičních utkáních proti týmu Sportovního klubu vozíčkářů. „Nehendikepovaní účastníci si tak mohli vyzkoušet, jaké to je pohybovat se na vozíku a ještě se soustředit na hru s florbalkou v ruce. Pro většinu lidí je to zajímavá zkušenost a zcela nový poznatek,“ sdělil při turnaji Bohuslav Hůlka, předseda Sportovního klubu vozíčkářů Praha a aktivní hráč florbalového oddílu.
Každý ze zúčastněných týmů zaplatil startovné ve výši 7 tisíc korun, takže celkový hrubý výtěžek činil 77 000 Kč. Během dne měli návštěvníci možnost přispět na sportovní aktivity vozíčkářů v rámci veřejné sbírky či si zakoupit trička SKV Praha.
K vidění byly i ukázky dalších sportů vozíčkářů – stolní tenis, potápění a k dispozici byl handbike pro cyklistiku vozíčkářů či trenažer pro lukostřelbu. Celý program obohatily soutěže pro děti, vystoupení týmu roztleskávaček a v odpoledním programu také ochutnávka vína.
Celkovým vítězem turnaje se pak stal tým firmy Seznam.cz, který se akce účastnil poprvé – v čele s kapitánem florbalového reprezentačního týmu ČR Milanem Fridrichem to však nebylo příliš těžké.
 
Hana Chorváthová
 
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting