Úvodní stránka Ostatní sporty Curlingový listopad
Curlingový listopad PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 21 Listopad 2011 10:25
Letošní listopad je opravdu bohatý na akce v curlingu vozíčkářů. 4. - 10. 11. se ve Finsku uskutečnil za účasti 9 týmů kvalifikační turnaj o mistrovství světa v Jižní Koreji 2012. Česká reprezentace se pokusila o návrat do elitní světové desítky, ale bohužel neúspěšně. Nadějný rozlet třech vítězství po nepovedeném začátku zarazil česko – slovenský souboj, ze kterého vzešli vítězně naši sousedé. Ti nakonec kvalifikaci vyhráli a společně s týmem Itálie odcestují v únoru do Asie. Češi brali konečné 7. místo.
 
 
Hned o týden později 17. 11. přivítala Praha další kolo Mezinárodní ligy v curlingu vozíčkářů. Přijel i úspěšný tým Slovenska, který průběžně ligu vede. Utrpěl však první letošní porážku poměrem 4:5 od úřadujících mistrů ČR ze Sportovního clubu Jedličkova ústavu A. Jeho dva členové se coby čeští reprezentanti mohli těšit z malé satisfakce za Finsko, ovšem význam obou utkání se nedá poměřovat.
 
Průběh kola hodně ovlivnila absence dvou týmů. Ze zdravotních důvodů se omluvilo SK Nové Město nad Metují B a tým z Německa, který na kvalifikaci obsadil 4. místo, ovšem dočasně přišel o skipa Jense Jägera v důsledku herního zranění palce. Utkání těchto týmů byla kontumována, takže Nové Město B ještě hlouběji zabředlo do poslední pozice. Výrazně se propadli i Němci, kteří klesli z průběžné 2. příčky až na sedmou za SC JÚ Praha B.
 
V regulérně odehraných zápasech si dvě vítězství připsalo SK Nové Město A i SC JÚ Praha A. Jeden úspěch zaznamenali Slováci a Poláci. HSC Velké Meziříčí sice prohrálo své jediné utkání, ale odvezlo si hned 4 body za kontumace.
 
Třetí curlingová podívaná se chystá na pražský mezinárodní turnaj Czech Open, který se koná 25.-27.11. Kromě dvou českých reprezentací se představí Italové, Poláci, Rusové, Slováci a Švédové, tedy hned 4 týmy z elitní světové desítky připravující se na mistrovství světa v Koreji.
 
Radek Musílek 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting