Úvodní stránka Boccia Mikulášský turnaj za účasti hvězd
Mikulášský turnaj za účasti hvězd PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 23 Listopad 2011 18:31
Máte zájem podívat se zblízka na medaili mistra Evropy, na bronz z paralympiády v Pekingu nebo na trofej za třetí místo na Světovém poháru 2011? To vše a mnohem více bude k vidění v neděli 11. 12. 2011 v Litomyšli v Městské sportovní hale na již dvanáctém Mikulášském turnaji v boccie, který pořádá TJ Léčebna Košumberk za podpory Města Litomyšl a Paralympijského týmu Pardubického kraje.
 
 
Máte chuť zahrát si proti mistru Evropy Radku Procházkovi? Nebo proti Leoši Lacinovi, který spolu s Procházkou vybojoval body pro nominaci na paralympijské hry 2012 v Londýně? Přihlásit do turnaje se můžete do 25. 11. 2011 telefonicky (724 084 140) nebo e-mailem ( Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). Mikulášským turnajem prošla řada úspěšných ligových boccistů všech kategorií, ale dobře si zahrají i ti méně šikovní a začátečníci. Ba co víc, mají šanci se učit od nejlepších.
 
Mikulášský turnaj je otevřený pro všechny zájemce včetně osob s lehkým handicapem (nedostatečným pro zdravotní klasifikaci), který jim neumožňuje se věnovat boccie závodně. Hraje se bez rozdílu kategorií ve dvou souběžných turnajích, kdy Velký turnaj je určený pro výkonnostně vyspělejší boccisty a Malý turnaj pro ty méně úspěšné.
 
„Přestože se jedná o neoficiální turnaj, zájem a účast je každoročně poměrně vysoká,“ uvedl Jaroslav Hantl z pořádající TJ Léčebna Košumberk. „Pravidelně se již několik let hlásí na čtyřicet účastníků,“ pokračoval Hantl. „Začínali jsme s miniakcí pro několik klientů léčebny v Luži a postupně jsme se dopracovali k podniku, na kterém se pohybuje přes sto osob. Hraje se na devíti kurtech a během jediného dne jsme odehráli až 88 zápasů. Tomuto číslu konkuruje v české republice už jen Mezinárodní mistrovství a to je rozdělené na dva dny. Vytvořili jsme jedinečnou akci, ale přes všechny úspěchy máme stále na paměti, pro koho a proč to děláme. Stále máme co zlepšovat. Nejdůležitější je, aby byli účastníci spokojeni a rádi se vraceli. Nejen hvězdy, ale především všichni ostatní, kteří nemají tolik možností si užít svoji chvilku slávy,“ zakončil Hantl.
 
Slavnostní zahájení turnaje proběhne v 10:30 hodin a vyhlášení výsledků je plánováno na 17:30 hodin.
(jh)
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting