Úvodní stránka Ragby Vypravte se o víkendu na Rugbymanii!
Vypravte se o víkendu na Rugbymanii! PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 23 Listopad 2011 18:42

TISKOVÁ ZPRÁVA Turnaj HARTMANN RUGBYMANIA vznikl jako projekt občanského sdružení SK Quardu Fit za účelem rozšíření vědomí o hře quadrugby – ragby na vozíku v České republice. Občanské sdružení SK Quadru Fit vzniklo v Hradci Králové a pod stejným jménem byl založen i první klub vozíčkářského ragby v ČR (historicky hra pochází z Kanady a značnou evolucí prošla díky USA a Austrálii). Vozíčkářské ragby je nejdynamičtěji se rozvíjející sport pro hendikepované osoby a je to jediný kolektivní sport s přímým fyzickým zapojením pro lidi s postižením nejen dolních, ale i horních končetin (kvadruplegiky, nebo tetraplegiky).


Aktivity SK Quadru Fit se postupně přesunovaly do Prahy a poté, co se i klub přestěhoval a změnil název na Prague Robots, bylo rozhodnutím valné hromady přejmenováno i občanské sdružení, změněno sídlo a bankovní spojení. Stanovy a účel sdružení, tedy rozvoj hry quadrugby v ČR, se nezměnily a tak zůstal zachován i projekt mezinárodního turnaje HARTMANN RUGBYMANIA, který se v letošním roce uskuteční již podvanácté. Turnaje Rugbymania se pravidelně od roku 2002 účastnilo osm týmů a od roku 2009 se turnaj rozšířil na deset týmů celé Evropy – Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie, Irska, Velké Británie, Holandska a Dánska. Zejména Velká Británie a Německo patří nejen mezi evropskou, ale i světovou špičku quadrugby. Letos se na HARTMANN RUGBYMANII poprvé představí osm týmů, pět z Evropy a tří české. V Evropě hraje quadrugby 16 zemí a České republice patří 13. příčka. Jako místo konání pro Rugbymanii bylo již po jejím vzniku vybráno sportovní centrum Nymburk, které poskytuje dostatek bezbariérového zázemí pro akci takového rozsahu – více než 100 postižených sportovců (na vozíku) a jejich nezbytné doprovody.  

Mezinárodní turnaj HARTMANN RUGBYMANIA 2011 se odehraje od 25. do 27. listopadu a účastní se osm týmů - z Francie, Německa, výběry z celé Evropy, výběr z Polska a Německa, tým z Velké Británie a domácí Prague Robots, Sitting Eagles a Lions Ostrava.

Turnaj HARTMANN RUGBYMANIA je od svého vzniku plně závislý na podpoře sponzorů, kteří svou přízní umožňují konání této nanejvýš prestižní sportovní události. Hlavní partnerem celé akce je firma HARTMANN – RICO a.s. Mezi významné partnery patří firma Veolia a město Nymburk. Pravidelnými a nepostradatelnými partnery pak firmy JDK, VaK Nymburk, Jednota Nymburk, Botanicus, ZZN Polabí, KáBa reklama, Sportobchod.cz, CZ Loko a Chemconex.

Hlavní mediálním partnerem je ČT a Handisport.cz. Dalšími mediálními partnery jsou Deníky Bohemia a rádia Beat a Wave.
 
 
Fakta turnaje
13. ročník
25. – 27. listopadu 2011
Sportovní centrum Nymburk
První hry – pátek 25. 11. 2011 od 16.15 hod.
Finále – neděle 27. 11. 2011 od 14.00 hod. – centrální hřiště velké haly
150 účastníků ze 7 evropských zemí
Více než 80 postižených sportovců
8 týmů ve dvou skupinách
8 zahraničních rozhodčích
20 stolkových rozhodčích
35 nezbytných doprovodů
20 vzájemných her
3 české týmy
 
 
Týmy na Hartmann Rugbymanii 2010
 
European Giants /výběr Evropy - Švýcarsko - Belgie - Anglie - Švédsko - Německo/
32 GB /Velká Británie/
Les Mousquetaires /Francie/
Lions Ostrava /ČR/
Prague Robots /ČR/
Rugby Rats /Německo - Polsko/
Sitting Eagles /ČR/
The Rebels /Německo/
 
David Lukeš
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting