Úvodní stránka Plavání Tělesně postiženým plavcům kraloval v Českém poháru Milan Man
Tělesně postiženým plavcům kraloval v Českém poháru Milan Man PDF Tisk Email
sporty - Plavání
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 04 Prosinec 2011 22:17

Na startu nejstaršího plaveckého závodu vozíčkářů Strahov Cup, který se konal již podvacáté v sobotu 27. listopadu 2011 v bazénu na Strahově, jsme viděli celkem 108 plavců. Závod rozhodnul o konečném pořadí Českého poháru 2011 a nejlepší plavci roku byli vyhlášeni v průběhu slavnostního večera v Menze SÚZ ČVUT. "Mladá nastupující generace plavců nás svými výkony přesvědčila o tom, že start na paralympijských hrách v Londýně 2012 je více než pravděpodobný. Absolutním vítězem Českého poháru se stal osmnáctiletý Milan Man ze sportovního klubu SK KONTAKT KARLOVY VARY, který umí 50m volný způsob pod 28 vteřin," zhodnotil výsledky trenér a výkonný ředitel KONTAKTU bB Jan Nevrkla.


 

Slavnostní večer doplila tradiční soutěž v nakládaných utopencích MRUČ. XVI. ročník přinesl celkových 13 vzorků a se vzorkem "Pochoutka starého plavce" zvítězila plavkyně Jana Novotná.

První plavecké soustředění se konalo v prosinci 1992 v Praze na Strahově. Akci organizovali Martin Kovář, o 12 let později čtyřnásobný paralympijský vítěz a jeho trenér Jan Nevrkla. Jejich spolupráce vyústila v založení KONTAKTU bB a unikátního plaveckého projektu, který dnes k pravidelnému plavání přivádí ve čtyřech střediscích v Praze, Brně, Karlových Varech a Českých Budějovicích 300 plavců s postižením ročně. Akce se tehdy zúčastnilo 12 plavců, odvážných mužů a žen, kteří se odvážně pustili do neznámých vod a vytvořili brázdu, v níž plave více než 1000 jejich následovníků. Z této jednorázové akce se vyvinula zcela unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy s metodickou řadou KONEV pojmenovanou dle tvůrců a zakladatelů sdružení Kovář - Nevrkla.
 

Radka Kučírková
 

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting