Úvodní stránka Sledge hokej Ve šlágru posledního kola základní části sledgehokejové ligy porazily Vary Pardubice 3:2
Ve šlágru posledního kola základní části sledgehokejové ligy porazily Vary Pardubice 3:2 PDF Tisk Email
sporty - Sledge hokej
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 08 Leden 2012 20:46
Zápas se rozjížděl zvolna a v úvodu brankáři mnoho práce neměli. Pardubický Drahý si připsal jen dva lehké zákroky, a práci ze stejné kategorie měl domácí Mach dokonce až po sedmi minutách hry. Postupně však tempo rostlo a především Žraloci se dostávali do zajímavých příležitostí. Forgo se dvakrát neúspěšně pokoušel o brejk a největší šanci zlikvidoval ve 12. minutě Drahý mezi kruhy zakončujícímu J. Bergerovi. Jen o pár sekund později ale znovu Jiří Berger střílel z levého kruhu a nepříliš nebezpečný pokus propadl pardubickému gólmanovi do branky.

Mustangové vstoupili do druhé části aktivněji, ale naráželi na připravenou žraločí obranu. Až v 19. minutě se Motyčka dostal ke střele ze středního pásma a o chvilku později do nebezpečné dorážky z mezikruží, jenže na místě byl bezchybný Mach v brance.

Domácí odpověděli nevyužitým sólem J. Bergera a odskočit mohli v následné přesilové hře. Karlovarský kapitán však svým projektilem trefil jen Drahého masku. Zákrok vynikl z pardubického pohledu i proto, že o pár momentů dříve v oslabení ujel Geier, ale mířil jen nad karlovarskou branku. Mach pevně uzamkl prostor mezi tyčemi i v závěru třetiny, ve které zlikvidoval nadějné šance Kubeše, Michalce i Motyčky. I po třiceti minutách tak vedli Žraloci 1:0.

Hned po dvou minutách poslední části tomu ale bylo jinak. Nejprve Tomáš Berger ideálně našel zpoza branky Jiřího Bergera a rodinná spolupráce slavila úspěch. Poté se Jiří Berger prosadil sólově a mazáckou kličkou dovršil svůj hattrick na 3:0. Kubeš mohl vzápětí snížit, jenže Mach jeho podařenou střelu na vzdálenější tyč pohotově vyhlavičkoval.

Přesto se Pardubice nevzdaly a zápas zdramatizovaly. Ve 37. minutě využil Pavel Kubeš nedorozumění mezi Machem a J. Bergerem a bez námahy doklepl volný kotouč do prázdné branky. Za pouhých 69 sekund zužitkoval Michal Geier svůj únik a tváří v tvář Machovi pod víko snížil na kontaktní rozdíl. Pro karlovarskou střídačku signál k oddechovému času.

Přesto se po rozehrání Kubeš po sérii přihrávek málem dostal k vyrovnání. Obratem odpověděl brejkem Tomáš Berger, na jehož zakončení si Drahý smlsl vyrážečkou. V závěru už se však Pardubičtí k výraznějšímu tlaku nedostali. Naopak po jejich oddechovém času v poslední minutě drželi domácí puk daleko od své branky a těsné vedení udrželi.

Jan Chlubna
 
SKV Sharks Karlovy Vary – SHK Pardubice 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 13. J. Berger, 31. J. Berger (T. Berger), 32. J. Berger (J. Švec) – 37. P. Kubeš (Motyčka), 38. M. Geier (P. Kubeš). Rozhodčí: Fagan, Mikeš. Vývoj utkání: 3:0, 3:2. Hráno 7. ledna 2012 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach – J. Berger, Hrbek, Janko, Lindák, Forgo, Očenášek, J. Švec, Nejedlý, Čolič, T. Berger, Schneider.

Pardubice: Drahý – P. Kubeš, V. Buhr, Štěpjak, M. Geier, Michalec, Chudomský, Horníček, Hýbner, Kolek, R. Buhr, Motyčka.
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting