Úvodní stránka Glosy a komentáře Členové asociace, nebuďte asociální!
Členové asociace, nebuďte asociální! PDF Tisk Email
ostatní - Glosy a komentáře
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 20 Leden 2012 23:21
Podle reakce některých členů České asociace tělesně handicapovaných sportovců (oficiální dopis a osobní dopisy zde) by se mohlo zdát, že nepřítelem paralympijského sportu číslo jedna je v Česku Mezinárodní paralympijský výbor (MPV). Zbláznili jste se??? Bránit svou sportovní organizaci je jedna věc, ale jednak někteří z Vás „slavně“ bránili ČSTPS, který dnes ostouzejí (Jiří Ježek, Jan Povýšil a zejména, „ten, který zůstává v ČSTPS“, Michal Stark), jednak nelze přehlížet, jak asociace vznikla, jednak vám ji přece nikdo nechce neoprávněně vzít. Mezinárodní paralympijský výbor pouze požaduje, aby se dostálo českému právu, aby se na něj neplivalo, jak je u nás zvykem. Navíc Vám výbor nenabízí nic násilného. Demokratické volby, ve kterých může kandidovat kdokoliv z vás, nejsou žádný průšvih. Fungujete profesionálně? Prima, ukažte to, obhajte to ve volbách! Že je to před paralympiádou? Celých sedm let je vždycky před nějakou velkou sportovní akcí.

Oháníte se apolitičností a zásadovostí a ve Vašem čele stojí bývalý StBák, který měl spoustu řečí, jak StBákem ve skutečnosti nikdy nebyl a bude se bránit soudní cestou. Kecy v kleci. Místo toho se stal spoluautorem nových stanov Českého paralympijského výboru (ČPV) a, voila, jako zázrakem z nich vypadl bod, který mu bez negativního lustračního osvědčení neumožňoval být členem výkonného grémia ČPV.
 
Co mě ale popouzí nejvíc, je zjevné sobectví Vašeho postoje (a říkám si, že to někteří z Vás, z toho, jak Vás znám, prostě museli nedomyslet, že takoví nejsou). Máte snad dojem, že v Česku jste jediní potenciální paralympijští reprezentanti? Nesplnění podmínek, které stanovil MPV, znamená, že z České republiky nepojede na paralympiádu nikdo. Co skvělí sportovci ze zbývajících svazů, mysleli jste na ně? Třeba cyklisté Jiří Bouška, David Vondráček, lukostřelci Markéta Sidková, David Drahonínský, běžkyně Miroslava Sedláčková, atletická legenda Roman Musil. A koneckonců, je i dost členů asociace, kteří si nominaci vybojovali a dopisy nenapsali, protože se s Vaším názorem neztotožňují. Proč tihle všichni nemají jet na paralympiádu jen proto, že jste se dodnes nevypořádali se svou minulostí?

Alice N. Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting