Úvodní stránka Zajímavosti Festival Tanec a handicap 2012
Festival Tanec a handicap 2012 PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 23 Leden 2012 21:56
V současné době se zabývá tématem pohybu, tance, divadla a vztahu těchto fenoménů k handicapu jen několik souborů. Druhý ročník festivalu Tanec a handicap představí 4. února ve 20.00 hodin v Bezbariérovém divadle Barka společný projekt šesti takových souborů - pěti z České republiky a jednoho ze Slovenska, s názvem DUHA. Naváže tak na první ročník festivalu z roku 2010, který nabídl divákům za účasti čtyř souborů projekt s názvem Čtvero. Festival Tanec a handicap je projekt, v rámci kterého se tyto soubory setkávají a na němž předvedou výsledek své individuální práce na společné téma, poprvé ve společném provedení. Jedná se o unikátní premiéru, ale i o příjemné setkání. Práce na divadelních představeních je jednak cestou k vyrovnání se handicapem a sociálními tématy, napomáhá také k vyjádření emocí a otevření otázek lidských limitů a hranic široké veřejnosti. Akce dává prostor pro setkání, ale i diskuzi po samotném představení a společné zážitky a boření bariér mezi lidmi s handicapem a bez něj.


I Vy můžete podpořit letošní festival, a to nejen svou návštěvou, ale také například koupí fotografií od fotografa Jiřího Tashiho Vondráčka (www.tashi.cz) z prvního ročníku! Portfolio výstavy naleznete zde: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.275349495858305.66793.191470800912842&type=1 Cena fotografií je minimálně 1200,- a jejich rozměry jsou 50 x 70 cm, v případě zájmu jsme schopni zajistit také vyhotovení formátu na míru. Pro více informací včetně zamluvení fotografií nám pište na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript s předmětem VÝSTAVA.

*Festivalový večer *přístupný široké veřejnosti proběhne *v Bezbariérovém Divadle BARKA*, Svatopluka Čecha 35a, Brno - Královo pole, *4. února 2012
ve 20.00 hodin.* Běžné vstupné je pouze 80,- dospělí/60,-Kč pro studenty, důchodce a ZTP.

Pořádá Kulturárium o.s. ve spolupráci s Bezbariérovým divadlem BARKA.

V případě jakýchkoli informací, rezervace lístků či zájmu o zakoupení fotografií na podporu festivalu nás kontaktujte na email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting