Úvodní stránka Události ze zákulisí Novou výkonnou předsedkyní ČPV je Alena Erlebachová, co bude s Londýnem se zatím stále neví
Novou výkonnou předsedkyní ČPV je Alena Erlebachová, co bude s Londýnem se zatím stále neví PDF Tisk Email
ostatní - Události ze zákulisí
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 31 Leden 2012 21:55
Novou výkonnou předsedkyní Českého paralympijského výboru (ČPV) po odstoupivším Františku Janouchovi je trenérka mentálně postižených plavců Alena Erlebachová. Zvolena byla na dobu určitou, do 31. 12. 2012. Stejně dlouho platí i na Výkonném grémiu ČPV 25. ledna odhlasované nové stanovy paralympijského výboru, které by měly plně zrovnoprávnit Český svaz tělesně postižených sportovců (ČSTPS), jak to požaduje Mezinárodní paralympijský výbor.

Jednalo se také o další podmínce Mezinárodního paralympijského výboru, tzv. kauze 911, tedy exekuci na ČSTPS kvůli dluhu 911 tisíc, jak uvedl tiskový mluvčí ČPV Pavel Lukeš pro Handisport.cz: "Na schůzi Unie zdravotně postižených sportovců, která VG předcházela, se rozhodlo přesunout řešení 911 na ČPV. ČPV následně rozhodl o tom, že dluh vůči ČSTV za ČSTPS uhradí a to včetně příslušenství. Přesný způsob postupu doladí právníci. Dále VG rozhodlo o financích pro ČSTPS za roky 2005-2010, a to za přispění přislíbené pomoci ze strany MŠMT, a o tom, že finanční příspěvek za loňský rok bude svazu přidán k letošnímu rozpočtu." Na zasedání výkonného grémia také nečekaně rezignoval Pavel Svoboda z Českého svazu mentálně postižených sportovců. Nahradí ho Josef Filip. Český paralympijský výbor zpraví ten mezinárodní o relevantních usneseních, zda MPV budou, nebo nebudou stačit, aby uvolnil embargo na start českých sportovců na paralympijských hrách v Londýně, se tedy snad již brzy dozvíme.

Další zasedání Výkonného grémia Českého paralympijského výboru bude ve čtvrtek 2. února.

Alice N. Tejkalová
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting