Úvodní stránka Událost měsíce MS v cyklistice: jedno stříbro pro Jiřího Boušku, jedno pro Jiřího Ježka!
MS v cyklistice: jedno stříbro pro Jiřího Boušku, jedno pro Jiřího Ježka! PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová
Neděle, 12 Únor 2012 23:41
V pátek získal držitel světového rekordu Jiří Ježek na světovém šampionátu na dráze v americkém Los Angeles druhé místo ve stíhacím závodě na čtyři kilometry. Ve finále kategorie C4 byl nad jeho síly Rumun Carol-Eduard Novak (ve stejné kategorii skončil další český zástupce Jiří Bouška pátý). V pevném kolometru se role obrátily. Zatímco Bouška nestačil v sobotu v závodě na jeden kilometr s pevným startem v kategorii C4 pouze na držitele světového maxima, Brita Jodyho Cundyho a časem 1:09.025 vybojoval stříbrnou medaili, Ježek skončil sedmý.

Na světovém šampionátu se představil také tandem ve složení Aleš Moravec, Pavel Buráň. Jméno pilota není fanouškům cyklistiky jistě nijak neznámé, jedná se o někdejšího českého reprezenentanta v dráhové cyklistice nehandicapovaných. Z výsledků je zřejmé, že se oba závodníci musejí ve světové cyklistice handicapovaných teprve pořádně zabydlet, v pevném kilometru skončili dvacátí, lépe se jim vydařil sprint, který dojeli na jedenáctém místě.

Celkové výsledky týmového sprintu dosud na stránkách mistrovství chybějí.