Úvodní stránka Události ze zákulisí Memorandum porozumění v pondělí nebylo odesláno, snad se tak stane v pátek
Memorandum porozumění v pondělí nebylo odesláno, snad se tak stane v pátek PDF Tisk Email
ostatní - Události ze zákulisí
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 16 Únor 2012 12:13
Mezinárodní paralympijský výbor (MPV) poslal na sklonku minulého týdne Českému paralympijskému výboru (ČPV), České asociaci tělesně handicapovaných sportovců (ČATHS) a Českému svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS) tzv. Memorandum porozumění. Jeho obsahem je návrh dohody mezi těmito třemi stranami.

MPV chce do 31. března obdržet upravené stanovy ČPV, které by nediskriminovaly žádného člena výboru a upravovaly sloučení ČATHS a ČSTPS do 31. prosince 2012. Pomoci jim v tom má jednak ministerstvo školství, jednak Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. ČSTPS má být podle tohoto memoranda po přechodné období do konce roku 2012 financován stejným způsobem a ve stejných termínech jako ČATHS. Všechny strany mají také napnout své síly k odstranění "kauzy 911" a vyřešení všech jejích důsledků. Mezinárodní paralympijský výbor chce podle memoranda obdržet spolu s upravenými stanovami do 31. března také časový harmonogram pro sloučení ČSTPS a ČATHS.

Vojtěch Volejník, Alena Erlebachová a Jaroslav Křeček memorandum podepsali v pondělí, zástupkyně ČSTPS Radka Kučírková by měla připojit svůj podpis v pátek po splnění dalších požadavků svazu týkajících se financování. Snad tedy zítra bude moct memorandum opustit republiku, stejně jako časem paralympionici.

Alice N. Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting