Úvodní stránka Boccia Příprava na Londýn pokračuje – Procházka na Slovensku neztratil ani jediný zápas
Příprava na Londýn pokračuje – Procházka na Slovensku neztratil ani jediný zápas PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 21 Březen 2012 22:08
Letošní první mezinárodní konfrontací byl pro paralympionika Radka Procházku z TJ Léčebna Košumberk start na otevřeném druhém kole národní slovenské ligy v boccii, které se uskutečnilo v Bratislavě. Na prvním zahraničním turnaji předparalympijské přípravy odehrál celkem 6 zápasů a vítězně se střetl s tím nejlepším, co slovenská boccia může nabídnout. „Využili jsme vstřícnosti pořadatelů z ŠK ODM Boccian Bratislava s vidinou utkání s dvacátým čtvrtým a dvacátým devátým hráčem světového žebříčku, zkušenými reprezentanty Robertem Ďurkovičem a Martinem Strehárským,“ uvedl Jaroslav Hantl, hlavní trenér TJ Léčebna Košumberk, za kterou Procházka startuje. Bonusem k výhře nad oběma borci (taktéž nominovanými na paralympijské hry 2012 v Londýně) byl i skalp vítěze prvního kola slovenské ligy Martina Rybarčáka.  Ve finále porazil Procházka dalšího nadějného boccistu Samuela Andrejčíka.

 

 

„Výborná atmosféra mě vybičovala k supervýkonu. Měl jsem i slabší chvilky, ale soupeři, diváci a celý turnaj mi skvěle sedli,“ svěřil se Radek Procházka. „Jsou tu kvalitní hráči s velkým potenciálem a díky nim jsem měl šanci najít rezervy a o něco se zlepšit. Navíc jsem už hodně dlouho nepocítil takovou radost ze hry,“ uvedl Procházka. „Chtěl bych poděkovat organizátorům i soupeřům, také partnerům, kteří mne podporují v přípravě na obhajobu paralympijské medaile. Jmenovitě Pardubickému kraji, Statutárnímu městu Kladno a Nadaci ČEZ.“

 

Dvacetišestiletý Kladeňák Radek Procházka startující za TJ Léčebna Košumberk je držitelem paralympijské bronzové medaile z Pekingu 2008 a mistrem Evropy 2009. Poslední velký úspěch zaznamenal na Světovém poháru 2011 v podobě bronzové medaile ze soutěže párů, čímž si vybojoval i místo na nadcházející paralympijské hry v Londýně.


Letní paralympijské hry se uskuteční v Londýně na přelomu srpna a září 2012. Radku Procházkovi bude sekundovat reprezentační a oddílový kolega Leoš Lacina z Kutné Hory.

 

 

(jh)

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting