Úvodní stránka Lukostřelba David Drahonínský bude jako jediný Čech hájit barvy České republiky na para-přípravném závodě v lukostřelbě v Londýně
David Drahonínský bude jako jediný Čech hájit barvy České republiky na para-přípravném závodě v lukostřelbě v Londýně PDF Tisk Email
sporty - Lukostřelba
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 13 Duben 2012 20:50
Závod, jehož oficiální název zní Para Archery internetional Tournament at the Roayl Artillery Barracks in London se uskuteční v termínu od 3. do 6. května na sportovišti, které bude v srpnu a září hostit paralympijské hry 2012. Tuto exkluzivní příležitost si vybojovalo prvních sedm sportovců na loňském MS konaném v italském Turínu. Jako jedni z mála tak budou mít možnost poměřit své síly se zahraničními soupeři před vrcholem sezóny a zároveň si zatrénovat na místě, na kterém se bude za několik málo měsíců přepisovat paralympijská historie.

 

Jediným českým zástupcem na tomto závodě bude David Drahonínský, který na posledním MS v Turínu skončil na 2. místě a získal titul vicemistra světa v kategorii RW1. Tímto umístěním splnil podmínku pořadatelů a vešel se mezi prvních sedm závodníků. Po veleúspěšné loňské sezóně navíc Davidovi patří 1. místo ve světovém žebříčku, a je tedy nejen hlavním adeptem na vítězství, ale i největším favoritem nadcházejících paralympijských her v Londýně.
 

„Jsem moc rád, že mám možnost zajet si do Londýna osahat sportoviště, kde budu na přelomu srpna a září bojovat o další paralympijskou medaili. Závod se sice koná velmi brzy a v květnu budu mít za sebou jen několik desítek tréninků venku, ale myslím, že je to skvělá příležitost poměřit síly s konkurenty a být tak zase o krok před ostatními. Uvidíme, jestli to bude stačit,“ říká v nadsázce a s úsměvem David, jemuž dobrá nálada rozhodně nechybí.

(dd)

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting