Úvodní stránka Událost měsíce David Drahonínský vyhrál testovací závod v Londýně a soupeřům nedal sebemenší šanci!
David Drahonínský vyhrál testovací závod v Londýně a soupeřům nedal sebemenší šanci! PDF Tisk Email
ostatní - Událost měsíce
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 23 Květen 2012 06:52
Ve středu  2. května odletěl do Londýna na Prapares London Series tříčlenný lukostřelecký tým. V něm samozřejmě nemohl chybět paralympijský vítěz v lukostřelbě a úřadující vicemistr světa David Drahonínský, který si účast na tomto prestižním podniku vystřílel minulý rok na MS v italském Turíně. V pátek 4. května se uskutečnila v Londýně kvalifikace, ve které David nenašel přemožitele a s odstupem 20 bodů na druhého si zajistil první pozici do eliminačních vyřazovacích bojů, které se střílely set systémem. V sobotu 6. května nastoupil do čtvrtfinále proti Charlesi Learovi z USA a porazil ho 6:0 na sety. V semifinále pak na Davida čekal soupeř z Kanady, Norbert Murphy. I v tomto souboji udržel David nervy na uzdě a až na jednu vyrovnanou sadu nastřílel více a porazil kanadského reprezentanta 7:1.

 

 

Ve finále se David utkal s úřadujícím mistrem světa, Osmem Kinnunenem z Finska, který ho na loňském mistrovství světa porazil 7:3. V Londýně však daroval David soupeři pouze jeden bod a po závěrečném setu, kdy David střelil 10, 10, 10, si zajistil celkové vítězství 7:1.

 

Na závěr je nutné zmínit, že po celou dobu panovalo typické anglické počasí, které obnáší déšť, teplotu do 10° a vítr. I přes to se David dokázal zkoncentrovat a drtivou převahou vyhrát poslední velký závod před srpnovým vrcholem uplynulých čtyř let, paralympijskými hrami.

 

Nyní ho čekají ještě tři měsíce tréninku a 21. srpna odletí do Londýna vybojovat svou druhou zlatou medaili z paralympiády. I přes to, že teď David vyhrál drtivou převahou, ví, že má na víc, a v Londýně se bude chtít předvést v té nejlepší formě. Proto i nadále bude své tréninkové aktivity stupňovat a pracovat na své psychice pod vedením profesionálů. Jak sám říká, v Pekingu vyhrál David začátečník, ale teď chce dokázat, že je lukostřeleckým mistrem, který si jde cílevědomě za svým snem a pro přípravu udělá maximum. Paralympiádu bere s velkým respektem, ale poslední výsledek dává tušit, že jeho šance na zlato jsou velmi dobré…

 
Jan Kubát
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting