Úvodní stránka Atletika Čeští atleti se na mistrovství Evropy neztratili. Z holandského Stadskanaalu přivezli 13 medailí a jeden světový rekord!
Čeští atleti se na mistrovství Evropy neztratili. Z holandského Stadskanaalu přivezli 13 medailí a jeden světový rekord! PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pátek, 29 Červen 2012 21:08
Ve svých kategoriích zvítězili spastici Eva Berná (ve vrhu koulí, výkonem 10,24 m) a František Serbus v hodu diskem v novém světovém rekordu kategorie F 32 (20,41 m)! Franta se chystá na paralympiádu v Londýně hned ve dvou sportech (kromě atletiky je to ještě boccia, ve které dostal divokou kartu), ale start sezóny mu hodně komplikovalo zranění ramene, snad skvělé výsledky v Holandsku, kde byl ještě druhý ve svém nejlepším letošním výkonu v kuželce (26,08 m), znamenají i zdravotní obrat. Na video se můžete podívat zde na time codu 3:07. Také Eva získala na šampionátu hned dva cenné kovy, tím dalším byl bronz v hodu diskem.
Skvělou formu má před Londýnem také zrakově handicapovaná běžkyně Mirka Sedláčková, s trasérem Michalem Procházkou vybojovala dvakrát stříbro (na tratích 200 a 400 metrů) a bronz na stovce, vše v osobních rekordech! Třetí místa byla české výpravě souzena: Dušan Grézl byl bronzový ve vrhu koulí, Patrik Wurm na stovce, vozíčkář Aleš Kisý v hodu diskem, stejně jako Vendula Písaříková v hodu kuželkou a hned dvakrát třetí byl tělesně postižený Jaroslav Petrouš (v hodu diskem a oštěpem), který navíc v oštěpu stanovil nový evropský i český rekord pro kategorii F 58 (36,95 m).