Úvodní stránka Florbal Florbal vozíčkářů opět pohltí Prahu
Florbal vozíčkářů opět pohltí Prahu PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 09 Srpen 2012 21:41

Přípravy turnaje Prague Wheel Open vrcholí a hlavní město České republiky se chystá přivítat celkem 13 týmů ze 4 zemí. To je téměř dvakrát více, než v loňském ročníku a pořadatele velmi těší tento stále větší zájem o florbal mezi handicapovanými lidmi. Na turnaj se chystá více než 100 vozíčkářů, kteří v jeho průběhu dohromady odehrají okolo 50 zápasů. Prague Wheel Open je tak největší událostí ve vozíčkářském florbalu na světě.


„Největším úspěchem je účast švýcarského národního týmu. Země helvétského kříže je v klasickém florbalu jednou z velmocí a nyní učiní po dlouhé době další krok i na vozíčkářském poli,“ říká ředitel turnaje Dominik Drahonínský.

Florbal vozíčkářů je halový sport a díky téměř identickým pravidlům je dobře srozumitelný nejen vozíčkářům, ale i široké veřejnosti se základním povědomím o tomto mladém a dynamickém sportu. Vozíčkářský florbal se staví vedle basketbalu a rugby jako další atraktivní příležitost k provozování týmového sportu na vozíku.


„Florbal na vozíku je ve startovní pozici, ale již teď má pozitivní ohlasy v méně florbalových zemích jako je Nizozemí a Polsko, kde ho chápou jako velmi dynamický a atraktivní sport,“ dodal Dominik Drahonínský.

Takže vzhůru do Prahy, Prague Wheel Open startuje ve čtvrtek 9. srpna, finále se poté odehraje v sobotu 11. srpna v Radotínské sportovní hale! Informace o turnaji naleznete na www.praguewheelopen.cz a na www.facebook.com/praguewheelopen.

Lubomír Skála

 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting