Úvodní stránka Florbal Nizozemský Doing dobyl letní Prahu na kolech
Nizozemský Doing dobyl letní Prahu na kolech PDF Tisk Email
sporty - Florbal
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 15 Srpen 2012 23:02

Předkrm jubilejního 20. Czech Open v podobě vozíčkářského Prague Wheel Open, jež mělo svou premiéru v minulém roce, zná své vítěze. Na medailových pozicích se opět umístily dva české a jeden nizozemský tým, ale na rozdíl od loňského ročníku bral nejcennější trofej tým ze země tulipánů Doing. Do čtvrtfinálových bojů postoupily 4 české a 4 zahraniční týmy a ve stejném poměru se pokračovalo až do samotného vrcholu turnaje. V prvním semifinále se stejně jako loni proti sobě postavili nizozemští Doing a domácí SKV Praha ComAp Team. I přes strhující finiš pražského týmu si nizozemský šampion výhru 3:2 vzít nenechal a oplatil tak ComAp Teamu loňskou porážku. Druhou bitvu o finálovou účast opět rozhodoval jediný gól a k radosti českých fanoušků postoupil přes reprezentanty nabitý nizozemský De Watergeuzen znovuzrozený tým FBC United České Budějovice, které se po výhře 2:1 mohl těšit na své první velké finále.


Utkání o bronzové medaile nabídlo opět drama, ve kterém pražské SKV nakonec udolalo De Watergeuzen 3:2 a medaile si odnese i ze druhého ročníku. Poté již zaplněná radotínská hala netrpělivě očekávala finále mezi Doingem a FBC United. Vyrovnaný duel se rozhodl až v poslední třetině. Po trefách Franka Maagdenberga a loňského nejlepšího hráče Shiraze Bandhoea se hráči FBC United snažili z posledních sil zápas poslat alespoň do nájezdového rozstřelu, ale vstřelit gól se jim nakonec nepodařilo. Po závěrečné siréně tak naplno vypukla nizozemská radost a Prague Wheel Open získalo na další rok své nové krále.
 

Na večerním slavnostním zakončení byli vyhlášeni nejlepší hráči turnaje, a jak uvedl ředitel turnaje Dominik Drahonínský, rozhodování bylo letos opravdu těžké. Nejlepším brankářem organizátoři zvolili Jiřího Němce z FBC United České Budějovice. Nejlepším střelcem se se 13-ti góly stal vítěz kanadského bodování a kapitán týmu De Watergeuzen Patrick van Eeden. A konečně nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Zbyněk Sýkora z FBC United, který loni zvítězil s FBC Ostrava a po návratu do Českých Budějovic potvrdil svou pověst klíčového hráče a se svým týmem se dostal znovu do finále.


Vedle těchto tří nejlepších hráčů se do all-star pětky turnaje dostali obránci Frans Schutte z Doingu a Jan Rajznover z SKV Praha a hvězdný útok doplnil Shiraz Bandhoe z Doingu.


Druhé Prague Wheel Open je tedy minulostí, organizátoři však neúnavně hledí do budoucnosti: „V příštím ročníku očekáváme účast prvního švédského týmu, který by mohl výrazně zasáhnout do bojů o medaile,“ věří šéf turnaje Dominik Drahonínský. Praha v srpnu 2013 tak bude znovu patřit florbalu na kolech!

Fotografie: http://www.flickr.com/photos/topclassevent/sets/72157631067629234/

Lubomír Skála

 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting