Úvodní stránka Londýn 2012 Kolegové z idnesu, omotejte se kolem dokola
Kolegové z idnesu, omotejte se kolem dokola PDF Tisk Email
sporty - Londýn 2012
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 29 Srpen 2012 22:30
Na serveru idnes.cz najdete 3 texty předcházející paralympijským hrám v Londýně. Dva z toho jsou jen různě "přežvýkaná" stále jedna a táž tisková zpráva distribuovaná na tiskové konferenci před odletem sportovců do Londýna, doplněná informacemi ze servisu z ČTK (citacemi z onlinů z tiskové konference). V kontextu prakticky nulové medializace akce na Vás nutně musí udělat nesmazatelný dojem text třetí, který napsal Filip Grim a jmenuje se Jak také dopují paralympici: drát kolem přirození či elektrické šoky.


Kdyby byl součástí komplexního zpravodajství, kde by byli představeni v profilových článcích čeští paralympionici, jejich zázemí, úspěchy atp. (stačil by desetinový rozsah toho, jak vypadalo zpravodajství o olympijských hrách), řekla bych si fajn, je to představení jednoho z aspektů, bulvárně a zjednodušeně napsané, ale proč ne. Jenže tohle je jen naprosto trapná senzacechtivost. Místo toho, aby kolegové z idnesu aspoň byli zticha, když už nemají, nebo nechtějí mít kapacitu na kvalitnější pokrytí paralympiády, než je to, co dosud předvedli, na naprosté marginalitě zevšeobecňují sport postižených jako "masochistickou lahůdku" a loví tak co nejvíc "hitů" pro svoje stránky. Co mě fascinuje nejvíc, že článek napsal Filip Grim, který byl jako zpravodaj Deníku na hrách v Pekingu, a čekala bych, že bude mít realističtější pohled na sport handicapovaných než ti, kteří se mu jednou za uherský rok věnují na dálku z newsroomu.

Už vidím tu obranu: "Ale my vycházíme jen z dokumentu BBC, tak jaká bulvárnost?!" Jenže BBC věnuje právě sportu postižených ten komplexní prostor, a tohle je jen jeden dílčí výstup .

Alice N. Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting