Úvodní stránka Atletika Atletické dopoledne na Olympijském stadionu - čtvrtý Kisý, desátý Němec, sprinter Wurm poběží finále
Atletické dopoledne na Olympijském stadionu - čtvrtý Kisý, desátý Němec, sprinter Wurm poběží finále PDF Tisk Email
sporty - Atletika
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Sobota, 01 Září 2012 13:08
Čtyři centimetry chyběly Aleši Kisému k tomu, aby ve vrhu koulí překonal Američana Severna a nebyl čtvrtý, stejně jako v Pekingu, ale třetí. Závod kvadruplegiků sloučené kategorie F52/53 vyhrál Lotyš Apinis ve světovém rekordu 10,23 m, druhý byl Mexičan Maximo de Jesus výkonem 8,68 m, třetí Severn s 8 metry a 26 centimetry. Na paralympiádě před čtyřmi lety bronzový koulař na vozíku Martin Němec, dosavadní světový rekordman pro kategorii F55, se skoro celou sezónu zabýval tím, jak nahradit svou titanovou trubku jinou, která by nepružila, jak začala požadovat sekce atletiky Mezinárodního paralympijského výboru. Nakonec našel alternativu, se kterou se v londýnském závodě sloučených kategorií F54/55/56 v prvních třech pokusech neustále zlepšoval. Ovšem na postup do finále, kde by mohl předvést své maximum, tempo zlepšování nestačilo a Němec, který v Londýně očekává více od disku, skončil desátý.


Skvělý výsledek se povedl českému sprinterovi Patriku Wurmovi. Atlet - spastik - na své první paralympiádě postoupil do večerního finále v běhu na 100 metrů kategorie T38 osobním rekordem 11,98 setin vteřiny. Byl to sice poslední postupový čas, ale pro osmnáctiletého sportovce je to jako premiérový start na paralympijských hrách velký úspěch, který může večer ještě vylepšit. Miroslava Sedláčková s trasérem Michalem Procházkou vypadla v rozbězích na 200 metrů zrakově postižených žen, ale zaběhla si osobní maximum 28,57 setin sekundy. Mirčina a Michalova doména jsou ovšem delší tratě.

Alice N. Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting