Boccisté se v odpoledním semifinále utkají s Kanaďany PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Adéla
Pondělí, 03 Září 2012 14:59
Boccisté Radek Procházka a Leoš Lacina prohráli v posledním utkání v základní skupině s Brazilci 0:9, nicméně díky dvěma předchozím vítězstvím postupují do odpoledního semifinále, kde se utkají s kanadským týmem. Pokud je porazí a postoupí do finále, bude to největší uspěch české boccii v historii. Jedinou paralympijskou medaili z tohoto sportu zatím vlastní Radek Procházka s Ladislavem Kratinou. Je to bronz z Pekingu. Naproti tomu českým plavcům se dnes tolik nedařilo. Jan Povýšil, který ve včerejším finálovém polohovém závodě na 150 m vybojoval čtrvté místo, dnes skončil v rozplavbách na 50 m - prsa SB3 na 10. místě a do finále nepostupuje. Stejně tak se nepodařilo kvalifikovat čekým plavkyním. V polohovém závodě na 200 m, kategorie S12, se Lenka Zahradníková umístila 11. a Nicole Fryčová třináctá. Miroslava Sedláčková s Michalem Procházkou se v semifinále na 400 m umístili šestí a večerní finále se odehraje bez nich.