Úvodní stránka Boccia Čeští boccisté mají stříbro - fotografie ve Fotogalerii Handisportu.cz
Čeští boccisté mají stříbro - fotografie ve Fotogalerii Handisportu.cz PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 04 Září 2012 22:09
LONDÝN - Radek Procházka s Leošem Lacinou nedokázali ve finále ani napodruhé v Londýně porazit brazilské mistry světa Dos Santose a Pinta, tentokrát ale nebyl vývoj zápasu zdaleka tak jednoznačný jako ve skupině, Procházka dokonce několikrát brilantně zahranými těžkými míči roztleskal zaplněnou halu v budově ExCeL. Konečný výsledek byl 5:3 ve prospěch Brazilců. Podle vedoucího boccii Marka Černého rozhodla finále vyrovnanější hra brazilské dvojice. Přesto je i stříbro obrovským úspěchem, dosavadním největším úspěchem byl bronz dvojice Kratina - Procházka z minulých her v Pekingu.

 

Na stupních vítězů bylo vidět, že si Češi se svými protihráči dobře rozumějí: "Já mám Brazilce strašně rád," usmíval se po ceremoniálu Radek Procházka. Ten také při zápasech neustále trousí různé průpovídky, kterým tedy soupeři kromě Slováků nerozumějí, ale Procházkovi to prospívá: "Zaprvé mi to pomáhá sám sebe namotivovat před každým hodem, a zadruhé ze sebe dostávám tu negativní energii, kterou bych nechtěl poslat do míče."

S druhým místem na své první paralympiádě byl spokojený i Leoš Lacina, který je ve 49 letech o 22 let starší než jeho zkušenější mladší spoluhráč. Stříbrnou medaili věnoval své mamince, loni zemřelému tatínkovi a Daniele Pechové: "Jezdí se mnou už pět let, je to takový můj človíček, který se o mně stará a na tréninkách mi neúnavně nosí balóny, ta má na tom všem obrovské zásluhy."

 

Alice N. Tejkalová
 

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting