Úvodní stránka Boccia Na Havířovský turnaj v boccie přijede i stříbrný medailista z Londýna Radek Procházka
Na Havířovský turnaj v boccie přijede i stříbrný medailista z Londýna Radek Procházka PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Středa, 03 Říjen 2012 21:40
Boccia je paralympijský sport, který v České republice získává stále větší oblibu. Důkazem toho je i 8. Havířovský turnaj v boccie, jehož se v podzimním kole zúčastní rekordních 32 sportovců. Nebude mezi nimi chybět čerstvý stříbrný medailista z Londýna Radek Procházka. Poprvé v historii je turnaj dvoudenní, konat se bude o nadcházejícím víkendu 6. - 7. října v Městské sportovní hale Slávie. V sobotu podvečer pak proběhnou školení hráčů, trenérů a rozhodčích pod vedením předsedy České federace Spastic Handicap Romana Sudy. Turnaj je realizován v rámci projektu Think Big Nadace O2.

 

 

Historie havířovských turnajů sahá do roku 2006. Po počátečních nepravidelnostech je turnaj pořádán pravidelně na jaře a na podzim každého roku. Od podzimu 2011 bylo konání přemístěno z tělocvičny Církevního střediska Dona Boska, které přestalo být svými prostory dostačující, do hlavní městské sportovní haly Slávia. Na financování se začalo podílet město Havířov, záštitu nad turnajem převzal primátor Osmanczyk.

 

Jednou z novinek podzimního turnaje je souběžná soutěž národní 3. ligy OZP Cupu v boccie, jehož se zúčastní hráči kategorií BC2 a BC3. „Chceme každoročně úroveň turnajů posouvat výše, a tak jsme rádi, že se nám podařilo získat pořadatelství 3. ligy, která je branou do vyšších lig s kvalitnějším obsazením. Máme přihlášených 11 hráčů, což je velmi pěkné číslo,“ dodává organizátor turnaje Martin Kučera.

 

I počtvrté v řadě přijal pozvání Radek Procházka, který s sebou přiveze čerstvé paralympijské zážitky a v kapse stříbrnou medaili. Přestože je jeho program nyní nabitý, nechal se slyšet, že do Havířova se vždy rád vrací a dává mu přednost před jinými pozvánkami. „Panuje zde vždy velmi příjemná přátelská atmosféra, také zázemí řadím k těm kvalitnějším v rámci České republiky." Dalšími významnými hosty budou Kamil Vašíček, který aktuálně drží první pozici v právě probíhající 1. lize., Roman Suda, předseda České federace Spastic Handicap, a Ladislav Nosek, vedoucí realizačního týmu boccii. „Daří se nám v Havířově hostit českou boccistickou špičku, a to jak po stránce hráčské, tak funkcionářské, a to pořádáme teprve nejnižší českou ligu,“ vysvětluje se Kučera.

 

Všechny tyto špičky se budou podílet na školeních pro hráče, trenéry a rozhodčí, která proběhnou v sobotu po zápasech v prostorách hotelu Rudolf, kde budou závodníci také ubytováni, což je další novinka. 8. Havířovský turnaj v boccie se uskuteční již tento víkend ve sportovní hale Slávia. „Rádi bychom pozvali širokou veřejnost. Hrát bocciu před prázdnými tribunami, navíc při tak hvězdném obsazení by byla veliká škoda,“ konstatuje na závěr Martin Kučera.

 

(mk)

 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting