Úvodní stránka Boccia Úspěšná boccia v Havířově
Úspěšná boccia v Havířově PDF Tisk Email
sporty - Boccia
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 15 Říjen 2012 15:13
O víkendu 6. – 7. října se v Městské sportovní hale Slávie uskutečnil 8. Havířovský turnaj v boccie, který byl nejrozsáhlejší ve své dosavadní historii. Turnaje se zúčastnilo rekordních 30 hráčů, kteří se tentokrát utkali ve více kategoriích. Součástí turnaje bylo regionální kolo 3. ligy v boccie, kterého se dohromady zúčastnilo  9 hráčů. Sedm v kategorii BC2, kde postup do druhé ligy vybojoval havířovský svěřenec Roman Sajdak a dva v kategorii BC3. V té hráči hrají se spoluhráčem pomocí rampy a zvítězil Josef Meyer z Ostravy. Ten se příští rok taktéž podívá do celorepublikové druhé ligy. Ostatní hráči se utkali v otevřeném Havířovském turnaji, kde se již soutěžilo bez rozdílu kategorií. Do finále se stejně jako před rokem probojovali Michal Koutný z Olomouce a Jiří Svojanovský z Ostravy. Ten Koutnému rok starou porážku vrátil a mohl se radovat z poháru primátora a také z putovního poháru pro vítěze Havířovského turnaje. Třetí místo obsadil Tomáš Byrtus z Českého Těšína.

 
V rámci turnaje jsou vždy vyhlašováni i sympaťáci turnaje, kteří jsou voleni samotnými účastníky. Mezi hráči získal toto ocenění šestiletý Adam Olšaník. Za nejsympatičtějšího rozhodčího byl zvolen Pavel Malinka. Všechna ocenění přebírali hráči z rukou náměstka primátora pro sociální rozvoj Daniela Pawlase a poslankyně Milady Halíkové.
 
Turnaj byl poprvé v historii dvoudenní se společným ubytováním a tak v sobotu večer probíhala zajímavá školení a semináře. Nejprve si povídání připravil čerstvý stříbrný medailista z Londýna Radek Procházka. Otázky od posluchačů byly tak četné, že besedu ukončil až hlad všech přítomných. V rámci večerního programu proběhla školení pro trenéry pod vedením předsedy České federace Spastic Handicap a školení pro rozhodčí v režii mezinárodního rozhodčího Ladislava Noska.
 
„Boccia je v Havířově na vysoké úrovni. Jak zázemím, tak personálním zabezpečením. Převyšuje mnohé celorepublikové závody, a to se zde konalo jen regionální kolo 3. ligy,“ pochvaluje Roman Suda.
 
„Turnaj splnil naše očekávání. Vzděláváním chceme zvyšovat úroveň boccii zde v regionu a co nejvíce konkurovat zbytku republiky, což se nám postupem dvou hráčů do vyšší ligy podařilo. Nyní turnaj vyhodnotíme a rozhodneme se jakou cestou se do budoucna vydáme. Vážíme si podpory města Havířova a věříme, že podpora bude stále silnější,“ konstatoval za organizační tým Martin Kučera.
 
(mk)
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting