Úvodní stránka Zajímavosti Firmy se utkaly ve florbalu na podporu vozíčkářů
Firmy se utkaly ve florbalu na podporu vozíčkářů PDF Tisk Email
ostatní - Zajímavosti
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 19 Říjen 2012 22:02
TISKOVÁ ZPRÁVA Minulou sobotu se uskutečnil již devátý ročník tradiční florbalové Benefice firem, která se konala ve sportovní hale Arena Sparta Podvinný Mlýn v Praze ve Vysočanech. Tato akce měla za cíl podpořit činnost Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha). Záštitu nad akcí převzal starosta městské části Praha 9 Jan Jarolím. Patronem turnaje byl kapitán české florbalové reprezentace Milan Fridrich. Sportovce přišla podpořit i poslanykně Lenka Kohoutová nebo herec Martin Stránský, patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha.

Cílem Benefičního turnaje byla jak finanční podpora činnosti Sportovního klubu vozíčkářů Praha, tak i přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti. Oba tyto cíle se letošnímu ročníku turnaje podařilo splnit ve vrchovaté míře. Čistý výtěžek turnaje činil téměř 52 tisíc Kč.

Vítězem letošního florbalového klání se stal Seznam.cz. Firmy absolvovaly i doplňkový závod všestrannosti, kde nejen závodily na vozíku či v orientačním běhu, ale dokonce i kreslily. V této soutěži zvítězili zástupci společnosti Sieza.

Akce se těšila i zájmu veřejnosti. Návštěvníci si v rámci bohatého doprovodného programu mohli vyzkoušet jízdu na kole pro vozíčkáře - handbike, seznámili se s dalšími speciálními pomůckami pro sport hendikepovaných a dokonce si mohli i zazávodit ve slalomu na vozíku, a to jak v hale, tak i na venkovním atletickém oválu. Toho využívaly především děti, pro které byla ve spolupráci s Kulturním a mateřským centrem Knoflík připravena zábava ve formě malování a tvoření ve výtvarných dílničkách. Občanské sdružení Pravý Hradec dodalo trampolínu, zatančila děvčata ze skupiny Wild Cheerleaders a úřadující mistryně světa - dívčí taneční formace Mystique z taneční školy Silueta Praha.

Celý turnaj nám svou pomocí zpříjemnily Pivovary Lobkowicz, které dodaly občerstvení a ceny pro vítěze, firmy Lego a Avik nás potom zásobily cenami do dětských soutěží. Lékařskou službu sponzorsky zajišťovala společnost Ambulance Meditrans. Přepravu materiálu umožnila firma AutoESA, která bezplatně zapůjčila dodávku. Sportovní vybavení nám zdarma zapůjčila společnost Spinflo. Celý turnaj byl natáčen díky finanční podpoře společnosti ČPP. Výsledný spot budete moci brzy vidět na stránkách SKV Praha. Všem sponzorům a zvláště zúčastněným firmám - Avast, Certicon, ComAp, Era, Ness, Oksystem, Seznam, Sieza, Softcom, Teradata, Unicredit Bank a Unicredit Leasing, moc děkujeme.

Jana Kosťová

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting