Úvodní stránka Glosy a komentáře Handisport.cz se změní, snad i směřování českého sportu handicapovaných
Handisport.cz se změní, snad i směřování českého sportu handicapovaných PDF Tisk Email
ostatní - Glosy a komentáře
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pátek, 19 Říjen 2012 22:16
Handisport.cz vznikl 21. srpna 2005 především jako informační zdroj pro všechny, kteří o sportu postižených chtěli něco vědět, a neměli se to kde dozvědět, protože webové stránky paralympijského výboru byly na nic, ve většinových médiích ani zmínka, vy, kteří si to ještě pamatujete, určitě víte, o čem mlvím. Zároveň to byla doba pohnutá, plná sporů a Handisport vznikl i jako platforma, kde se mohli potkávat všichni bez rozdílu svazové příslušnosti a měly na něm vždy místo články ze všech sportů, které o to měly zájem. Od roku 2010 značně bojuju s motivací věnovat takové množství volného času, které ostatně ani aktuálně nemám, právě Handisportu.cz a obecně na sport postižených. Před paralympijskými hrami v Londýně jsem byla pevně přesvědčená, že po nich se vším seknu. A to ne proto, že by mě sport handicapovaných nebavil, ale jednak nepatřím k těm, kteří se dají koupit, jednak jsem viděla za ta léta spoustu podrazů, kopanců i najetí vozíkem do ležícího soupeře, a to teď vůbec nemluvím o závodech, ale o mezilidských vztazích.

Jsem bytostně přesvědčená o tom, že původně funkcionářský spor řadu špičkových sportovců ohýbal tak dlouho, až ohnul a zlomil, co se ještě ohnout a zlomit dalo. A já už u toho nechci být. Vzdala jsem se před Londýnem, a to rozhodně zpátky nevezmu, jakékoliv další participace na Paralympijském magazínu, protože dokud všechny spory neskončí, nechci už nikdy potkat při práci ani předsedu ČSTPS Jana Nevrklu, ani předsedu ČATHS Jaroslava Křečka, ani tiskového mluvčího Českého paralympijského výboru Pavla Lukeše, aniž bych jim mohla otevřeně říct, jak hluboce pohrdám tím, co reprezentují, a jak manipulují lidmi, protože bych musela dát veřejnoprávně "objektivně" prostor jejich výpovědím bez jakéhokoliv komentáře, a ještě se tvářit, že jsou vlastně prima, aby nedostali záminku si na mě stěžovat mým nadřízeným a mohla jsem o nich dál točit a doufat, že jednou dostanu nahrávku na smeč. Už jsem jich dostala několik, ale na to, aby se cokoliv pohnulo, něbo někdo vyletěl z kola ven, bohužel nestačily. Nechci taky potkávat sportovce, kteří se na svého sparing partnera na tréninku smějí, plácají ho po zádech, a pak mu napíšou v diskuzním fóru pod anonymní přezdívkou zraňující sprosťárny, aniž bych jim mohla zcela neveřejnoprávně říct, že jsou k.. (promiňte, víte, že jsem tu kdysi zakázala sprostá slova ). Pořád jsem měla pocit, že to všechno má smysl, ale myslím, že nemá. Anebo já už nemám trpělivost.

Na druhou stranu mě právě Londýn nadchl svou sportovní atmosférou a uvědomila jsem si, že vlastně vůbec nechci přijít o možnost být blízko všem řadovým sportovcům, kteří se špínou nahoře nemají nic společného, reprezentantům, kteří navzdory obrovskému tlaku dokázali zůstat čestní a jsou právě pro tuhle základnu obrovskou inspirací, nebo obětavým funkcionářům, kteří svým lidem nezištně věnují obrovské množství volna, a to jen kvůli silné a nejhlasitější menšině. Zároveň si ale potřebuju trochu odpočinout, a vy, věrné čtenářky a věrní čtenáři, si zasloužíte jiné a čerstvé pohledy na sport handicapovaných. Takže v poměrně blízké době, nejdéle snad od nového roku, dojde na Handisportu.cz k menší generační obměně a užijete si nakažlivý entuziazmus mých mladších kolegyň a kolegů. Protože Handisport i handisport s malým "há" si to podle mě zaslouží . Já dohlédnu jen na to, aby vše klapalo formálně, jak má, občas něco zedituju, vložím cizí text, nebo si napíšu něco pozitivního. Asi spíš ze zahraničí .

S pozitivním souvisí i zásadní změna, ke které jsem se rozhodla jako předsedkyně o. s. Handisport.cz, které Handisport.cz provozuje, přistoupit. Až do definitivního vyřešení situace v českém paralympismu tu nenajdete žádné informace o tomto sporu. Dost bylo funkcionářů, jejich hloupých eg, namachrovaných rádců a zaprodaných sportovců. Ať se sežerou, to by se mi líbilo mimořádně, ale asi to nenastane, nebo dál dokola potupně špiní, Handisport.cz to nezajímá. A zcela namachrovaně si myslím, že nejsme jediní . Sportu zdar!

Alice N. Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting