Úvodní stránka Ostatní sporty Curlingové ohlédnutí
Curlingové ohlédnutí PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Pondělí, 05 Listopad 2012 22:04
Uplynulé týdny byly vcelku bohaté na různé události v curlingu vozíčkářů, a to zdaleka není všem dnům konec. Ještě na konci září se uskutečnilo první kolo Mezinárodní ligy, ve které startují týmy z ČR, Německa, Polska a Slovenska. Bohužel je letošní startovní pole chudší o jedno družstvo, takže tentokrát čítá jen 7 výběrů. Vstupní klání neabsolvovali ze zdravotních důvodů němečtí Mainhattan Ice-Wheelers, jejich utkání proto kontumačně vyhráli soupeři. Po první sérii zápasů vede tabulku s plným počtem šesti bodů obhájce předchozích dvou titulů „A“ tým Sportovního Clubu Jedličkova ústavu. Druhý je SK Nové Město nad Metují a třetí Slováci, kteří ovšem mají odehráno o zápas méně.

 

Během října se celkem devětkrát zapojila česká reprezentace v curlingu vozíčkářů do 3. České mužské ligy curlingu bez postižení. Počáteční překvapení soupeřů vyprchalo a po úvodní sérii vítězství přišly i porážky. Wheelchair ČR tam momentálně vyhráli 4 utkání a 5 zápasů ztratili. Jsou však teprve v polovině, protože účastníků je celkem 18.
 

27. - 28. 10. vyslal SC Jedličkova ústavu svůj tým na turnaj do švýcarského Wetzikonu. Jelikož však dva členové obvyklého týmu „A“ plnili své reprezentační povinnosti v rámci 3. ligy mužů, byl sestaven výběr speciálně pro tuto příležitost. Propojením „áčka“ a „béčka“ vzniklo uskupení Olga Vikturnová, Žaneta Schmuttermeierová, Ondřej Kříž a kapitán (skip) Jiří „Semicz“ Seman. Jelikož se pro některé z hráčů jednalo o první mezinárodní zkušenosti, konečné 10. místo z 12 týmů není podstatným ukazatelem. Dílčí vítězství nad domácím Wetzikonem je příslibem a povzbuzením pro naděje českého curlingu vozíčkářů. Ostatně ani zkušenější tým v loňském roce na témže turnaji nebodoval lépe. Mezinárodní konkurence je silná a vyrovnaná.

 
Radek Musílek
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting