Úvodní stránka Události ze zákulisí Neobvyklá změna ve vedení britských atletů - olympioniků
Neobvyklá změna ve vedení britských atletů - olympioniků PDF Tisk Email
ostatní - Události ze zákulisí
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 06 Listopad 2012 18:11
Trenér Peter Eriksson změnil svou pracovní pozici. Po působení u britských paralympijských reprezentantů od ledna 2009 je nyní Eriksson hlavním trenérem atletů-olympioniků. Během svého tříletého působení ve funkci paralympijského trenéra měl za úkol dostat britské handicapované atlety z 18. místa  po paralympiádě v Pekingu mezi nejlepší osmičku. A to se mu také povedlo. Nakonec dovedl britské reprezentanty v Londýně až na bronzovou pozici! Je to pro mě velká čest. Budu se nadále snažit pokračovat v metodách, které se mi osvědčily při vedení paralympioniků,“ řekl Eriksson.V Londýně se pod Erikssonovým velením podařilo získat britské atletické výpravě celkově 29 medailí, z toho bylo 11 zlatých, 7 stříbrných a k tomu 11 bronzových. Eriksson k tomu dodal, že doufá ve stejný úspěch i na dalších olympijských hrách, kdy bude všemu přihlížet z role hlavního olympijského trenéra.

„Celý britský olympijský tým se v Londýně převedl ve velmi dobrém světle, svědčí o tom i celková čtvrtá  pozice v celkovém hodnocení se 4 zlatými medailemi. Mám tedy připravenu velmi dobrou startovní pozici pro mou práci. Také věřím, že v Riu de Janeiru v roce 2016 můžeme být ještě lepší a snad také o rok později na  atletickém mistrovství světa se nám bude dařit na domácí londýnské půdě. Vyhlídky na dalších pět let tedy vypadají povzbudivě,“ dodal letos padesátiletý Peter Eriksson.

Na celé změně je zajímavé, že přechází trenér handicapovaných sportovců k nehandicapovaným, obvykle je to naopak. Jen to ukazuje, jak kvalitní trenéry mají britští postižení sportovci.

Natálie Kozlová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting