Úvodní stránka Ostatní sporty Soči 2014 bez českého curlingu na vozíku
Soči 2014 bez českého curlingu na vozíku PDF Tisk Email
sporty - Ostatní sporty
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 20 Listopad 2012 15:31
Kvalifikační turnaj o mistrovství světa v curlingu vozíčkářů rozhodl o tom, že česká reprezentace definitivně přišla o naději zúčastnit se zimních paralympijských her v Soči 2014. Podmínkou byl totiž postup mezi nejlepší světovou desítku a získání bodů za umístění na MS, které se bude konat rovněž v Soči 2013. Náš výběr si v meziparalympijském období připsal jen jeden bod za poslední místo na MS konaném v Praze 2011. To bohužel stačit nebude, protože návrat do světové špičky se letos ve Finsku (3. – 8. 11.) nezdařil, byť nebyl daleko.

Reprezentační tým ve složení Jana Břinčilová, Michaela Charvátová, Štěpán Beneš, Martin Tluk a Radek Musílek podal vcelku dobrý výkon. Vyhrál šest utkání z deseti a mezi jedenácti týmy obsadil páté místo. Postup byl ale zajištěn jen pro první dva. Hned v prvním utkání ukázalo české družstvo velkou psychickou odolnost, když obrátilo utkání s Japonskem z velmi nepříznivého stavu 0:6 ve výhru 8:6! Podobné obraty se podařily i proti Polsku, Dánsku a Německu. Bohužel ani vítězství 11:5 nad našimi západními sousedy v posledním utkání základní části nepomohlo k postupu do čtyřčlenného play-off. Přitom stačilo, aby jedno ze tří paralelně hraných utkání dopadlo jinak a Češi mohli hrát dál. Shodou okolností právě čtyři účastníci vyřazovacích bojů byli čtyřmi týmy, na něž ČR nestačila. Šlo o Lotyše, Italy, Finy a Nory. Posledně dvě jmenované země se nakonec radovaly z postupu.

Česká reprezentace má teď před sebou 7th Open Czech Wheelchair Curling Tournament 2012 od 23. – 25. 11. v Praze na Roztylech. Ovšem mezinárodně významným kláním bude až další kvalifikace o MS na podzim 2014. Domácí curling vozíčkářů tak čeká dvouletá „pauza“, během které bude sbírat zkušenosti, síly a motivaci pro další boje v následujícím paralympijském cyklu. Příležitostí bude dost – pražská Mezinárodní liga curlingu vozíčkářů, účast v 3. české lize mužů bez postižení a pravidelné mezinárodní turnaje v různých evropských státech. Nezbývá než neztratit chuť do další práce!

Radek Musílek
 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting