Úvodní stránka Zahraniční okénko Čína nezvládá měsíc před olympiádou emise a vydává pravidla chování pro návštěvníky her
Čína nezvládá měsíc před olympiádou emise a vydává pravidla chování pro návštěvníky her PDF Tisk Email
ostatní - Zahraniční okénko
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Neděle, 06 Červenec 2008 10:55

Reportéři britského Sunday Telegraphu zjistili, že znečistění emisemi v okolí olympijského stadiónu v Pekingu je až pětinásobně vyšší, než kolik povolují limity Světové zdravotnické organizace. V Česku o tom informovaly www.novinky.cz. Komunistická vláda přiznala pouze dvojnásobné překročení limitu a uvedla, že od konce července bude zastavena výroba ve 40 velkých továrnách v okolí Pekingu a zastaví se i výstavba metra v Tianjinu. Všechny reportáže se ale soustředí pouze na to, jaká bude situace během olympijských her, nikoliv během paralympijských. Snad zastavená výroba vydrží. Celý článek naleznete zde. Návštěvníci olympijských/paralympijských her se kromě potíží s dýcháním budou muset vyrovnat také s čínskými pravidly chování a právním řádem pořadatelské země. Český konzul v Pekingu Karel Šrol podle ČTK upozorňuje, že v případě porušení předpisů nebudou mít zahraniční ambasády prakticky žádnou šanci zasáhnout proti soudnímu rozhodnutí.

Seznam doporučení, jak se v Číně chovat, bude zveřejněn na stránkách velvyslanectví, věnujte mu tedy, pokud se do Pekingu chystáte, pozornost. Navíc na letišti a údajně i v hotelech a turistických centrech můžete získat manuál ve všech jazycích EU, jak se chovat, co dělat, a najdete v něm prý i důležité kontakty pro pohyb po městě a řešení případných obtíží. Opět se ale píše pouze o olympiádě, snad to tedy zůstae stejné i během paralympiády. Celý článek ČTK zde.

Alice Tejkalová

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting