Úvodní stránka Tenis Nizozemská dvojice vyhrála ve Wimbledonu turnaj vozíčkářů
Nizozemská dvojice vyhrála ve Wimbledonu turnaj vozíčkářů PDF Tisk Email
sporty - Tenis
Redakce: Alice N. Tejkalová
Pondělí, 14 Červenec 2008 14:46

Nizozemští tenisté na vozíku Robin Ammerlaan a Ronald Vink se protlačili do finále wimbledonské čtyřhry vozíčkářů, kde porazili francouzský pár Stephane Houdet - Nicolas Peifer 6:7 (6:8), 6:1, 6:3, a obhájili tak titul. Špatné počasí před finále se podepsalo na kvalitě trávníku, ale na hře tenistů to nebylo příliš znát. Ammerlaan s Vinkem předvedli skvělý comeback poté, co prohráli první set. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 2:2, pak se ale Nizozemci ujali vedení a dovedli sadu k rychlé koncovce 6:3 ve svůj prospěch.

"Ve třetím setu jsme byli trochu nervózní," přiznal Ammerlaan. Sebevědomí nizozemskému páru nedodala jasná výhra ve druhém setu, ani to, že Francouzi relativně často chybovali.

V utkání o třetí místo porazila dvojice Tadeusz Kruszelnicki z Polska a Martin Legner z Rakouska britský pár David Phillipson - Gordon Reid 6:4, 6:2, celkově tedy 2:0 na sety.

Letos je to už počtvrté za sebou, co se do finále dostala čtveřice nejvýše nasazených hráčů turnaje. Ten je zařazen Mezinárodní tenisovou federací do Severovýchodní konference tour tenistů na vozíku. Pro sportovce byl tentokrát připraven rekordní objem peněz - 28 000 amerických dolarů.

Pro více informací o Wimbledonu se podívejte na www.wimbledon.org, pro víc informací o tenise na vozíku na www.itftennis.org.