Úvodní stránka Ragby Legendární Joe Soares z filmu Murderball přijede na desátý ročník Rugbymanie!
Legendární Joe Soares z filmu Murderball přijede na desátý ročník Rugbymanie! PDF Tisk Email
sporty - Ragby
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Čtvrtek, 06 Listopad 2008 16:27

V letošním roce slaví Rugbymania své desáté výročí s deseti týmy a velkou hvězdou Joem Soaresem coby koučem polského týmu. Rugbymania je největší mezinárodní turnaj v ragby vozíčkářů na území České republiky a jeden z nejvýznamnějších v Evropě. Rugbymania se konala poprvé v roce 1999, jako završení soustředění spřátelených mužstev z Polska, Německa a jediného českého klubu, který tvořil zároveň reprezentaci, SK Quadru Fit. Ragby vozíčkářů vzniklo v osmdesátých letech 20. století v Kanadě a do České republiky se rozšířilo asi o patnáct let později.Desátý ročník Rugbymanie bude také hostit nejvíce týmů. Počet účastníků se oproti minulým ročníkům rozšířil z osmi na deset, což znamená více než sto sportovců s tělesným postižením z různých částí Evropy. Místem konání zůstává osvědčené sportovní centrum Nymburk, které poskytuje dostatečné bezbariérové zázemí. Hrát se bude podle oficiálních pravidel mezinárodní organizace ragby vozíčkářů – IWRF, platných pro rok 2008.
 

Týmy jsou rozlosovány do dvou skupin, kde se utká každý s každým, a následovat budou vyřazovací boje. První utkání odstartují v pátek 28. 11. v 15:00 a turnaj bude završen nedělním finále ve stejném čase, tedy od tří odpoledne. Podle přihlášených týmů se bude rozhodně jednat o herně nejkvalitnější Rugbymanii vůbec.
 
Největší ambice má určitě polský tým The Reds, který přijede pod vedením legendárního Joa Soarese, historicky nejúspěšnějšího ragbisty vozíčkáře na světě. Joe Soares naposledy trénoval tým Velké Británie a dovedl jej k titulu mistrů Evropy 2007 ve finském Espoo.


Loňští finalisté Rugbymanie 2007, německé týmy Rugby Rats a Twin Towers, se spojily v jeden a i s posilou, anglickým veteránem Jasonem Robertem, budou největší konkurencí zmiňovaných The Reds. Na turnaji se dále představí reprezentace Nizozemska, rozdělena do dvou týmů – Flying Dutchmen a Rolling Dutchmen, reprezentace Rakouska pod jménem Flying Wheels, velmi ambiciózní tým All Stars složený z hráčů Belgie, Švýcarska, Holandska a Irska, trojnásobný mistr Německa tým Munich Rugbears, tým z britských ostrovů - The North Wales Dragons a dva české týmy Prague Robots a Ragby Beskyd.
 

Tým Ragby Beskyd bude hrát posílen o hráče z Polska a hráče z ostatních českých klubů. Prague Robots bude nastupovat ve složení uplynulého ligového ročníku, posílen o hráče z SK Ostrava a jednu zámořskou hvězdu. Tým Prague Robots vznikl v roce 2004 z původního královehradeckého SK Quadru Fit a je zároveň organizátorem celé akce. Občanské sdružení Prague Robots se v rámci svého programu sociálně sportovní rehabilitace osob se spastickou tetraplegií, tedy osob s postižením dolních i horních končetin, nevěnuje pouze ragby vozíčkářů, ale také atletice vozíčkářů, plavání, lyžování a cyklistice (handbiky).

Z programu her turnaje Hartmann Rugbymania 2008 vybíráme potenciálně nejzajímavější:
Pátek 28. 11. 2008

16:30 – 18:00 skupina A – hřiště 1 – Munich Rugbears – Prague Robots
18:00 – 19:30 skupina B – hřiště 2 – All Stars – The Reds
 
Sobota 29. 11. 2008
8:30 – 10:00 skupina A – hřiště 2 – Prague Robots – Ragby Beskyd
10:00 – 11:30 skupina B – hřiště 1 – All Stars – Rugby Rats
12:30 – 14:00 skupina A – hřiště 2 – The North Wales Dragons - Prague Robots
14:00 – 15:30 skupina B – hřiště 1 – Rugby Rats – The Reds
15:30 – 17:00 skupina B – hřiště 1 – All Stars – Flying Wheel
 
Neděle 30. 11. 2008
9:30 – 10:00 – semifinále – hřiště 1+2
13:30 – 15:00 – utkání o 3. místo – centrální hřiště
15:00 – 16:30 – finále – centrální hřiště
 
Více informací v AJ na www.rugbymania.wz.cz
 
  

 

David Lukeš, kapitán Prague Robots 
www.praguerobots.cz
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting