V týmu je síla! PDF Tisk Email
ostatní - Glosy a komentáře
Redakce: Alice N. Tejkalová   
Úterý, 30 Prosinec 2008 22:15
Věta v titulku není nijak objevná, ale pro Handisport.cz velmi výstižná, letos se nám toho povedlo nemálo a je to zásluha velkého počtu lidí spojených jednou myšlenkou – pomáhat sportu handicapovaných. I když to tak podle úvodů článků, kde obvykle vidíte v sekci Redakce jen moje jméno, nevypadá, v textech najdete autory, stejně jako ve fotogalerii, a těch bylo v právě končícím roce 25, dalších šest lidí tvoří cenný podpůrný tým, bez kterého se neobejde žádná kvalitní „stáj“, ať už se jedná o webmastera Zbyňka Sýkoru, grafičku Karin Militkou, nebo patrony Handisportu.cz Barboru a Jiřího Černoškovy. Trpělivé rodiny, které nám naši "volnočasovou" aktivitu s pochopením tolerují ani nepočítám. No a nesmím samozřejmě zapomenout ani na našeho inzerenta VZP.

V roce 2008 jsme uvedli do provozu nový, uživatelsky přátelštější redakční systém a podstoupili odvážný redesign. Měli jsme nejobsáhlejší a nejaktuálnější původní zpravodajství z MS ve sledge hokeji, zvládli jsme i největší letošní sportovní akci – paralympijské hry v Pekingu. Některé události jsme měli publikovány jako první, zpravodajství doplnily původní glosy, které měly obrovskou čtenost, a především jsme měli ze všech online médií nejkvalitnější obrazové pokrytí díky Tomáši Lisému.     
Čeho si ale ceníme nejvíc a v čem bychom se neobešli bez široké spolupráce s lidmi z nejrůznějších sportovních odvětví a svazů, je to, že se nám výrazně zvýšila čtenost a v letošním roce jsme se stali skutečně významným zdrojem informací o sportu handicapovaných. Nejen že se na nás odkazovaly Sport.cz, E15 nebo Týden.cz, ale Národní knihovna v Praze nás zařadila coby “kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví,” do svojí archivovací a informační databáze. Jedná se o prestižní věc, protože knihovna na netu nearchivuje všechno, co kdo někam napíše, ale vybírá na základě kritérií, která musí obsah online periodika dlouhodobě splňovat. V Česku jsme zatím z webů o sportu handicapovaných jediní.
Takže ještě jednou velké díky všem, kteří nás čtou a spolupracují s námi, a doufáme, že napřesrok bude ještě lépe.

Alice Tejkalová
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting