Úvodní stránka Basketbal Mladé basketbalisty na vozíku tréninkový kemp bavil
Mladé basketbalisty na vozíku tréninkový kemp bavil PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Adéla   
Pátek, 07 Červenec 2006 12:12
Souběžně s mistrovstvím Evropy skupiny B basketbalistů na vozíku probíhal v Brně průkopnický projekt - mezinárodní tréninkový kemp pro mladé basketbalisty na vozíku. Účastnili se ho kluci z České republiky, Slovenska, Švédska a Dánska. Pod vedením koučů Pfallera a Zagorského trénovali dvakrát denně dvě hodiny a sledovali utkání svých dospělých kolegů, aby získali zkušenosti.

"Je to nový nápad a je to myslím jedna z věcí, kvůli které jsme vyhráli pořadatelství šampionátu. Museli jsme být lepší než Turci a Belgičané, což se nám podařilo," popsal vznik myšlenky juniorského kempu předseda STK českého basketbalu na vozíku Zdeněk Škaroupka. "Ta myšlenka prapůvodně byla taková, že každý tým si sem přiveze dva, tři, čtyři nadějné juniory a ti se zúčastní intenzivního kempu, který vedou výborný hráč a trenér - Walter Pfaller z Rakouska a Witold Zagorski, a udělají maximum pro zlepšení své basketbalové výkonnosti. Navíc budou mít možnost podporovat svůj národní tým a rozebírat zápas i po stránce taktické," pokračoval Škaroupka.

"Tohoto nápadu však využila z účastníků pouze Česká republika, takže jsme to otevřeli i pro další země. Trošku nás to mrzelo, ale basketbalovou federací to bylo přijato s povděkem. Účastníků je dost na to, aby se organizaci ten kemp zdál atraktivní, a doufám, že tahle myšlenka bude pokračovat dál, a že účastnické země se budou svým juniorům věnovat víc," uzavřel Zdeněk Škaroupka.

Mladí hráči byli z kempu nadšení: "Myslím si, že to je skvělé, užijeme si spoustu legrace, ale je to také dost náročné," řekl Joachem ze Švédska. "Jsou tu kvalitní hráči i méně dobří, jsou mezi námi rozdíly, ale to nevadí, stejně se dost naučíme," doplnil Joachema jeho krajan, shodou okolností také Joachem. "Naši trenéři jsou fajn, učí nás řadu zajímavých cvičení, jsou nároční, ale dobří," usmál se Dán Jost směrem k Walteru Pfallerovi. Na otázku, kdo je jejich oblíbený hráč nebo koho hra se jim líbí, krčili kluci rameny, zato trenér Pfaller pohotově odpověděl: "Tuček. Petr Tuček, z českého týmu, ten je hodně dobrý. Toho jsme teď sledovali."

A jak to vlastně je s juniorskými šampionáty? "Do téhle doby byly jen soutěže pro juniory. Buď turnaje, kterých se junioři účastnili spolu s několika staršími hráči, anebo potom mistrovství Evropy juniorů, které ale bývá obsazováno tak čtyřmi až šesti týmy, protože zemí, které mají dostatečný počet juniorů s odpovídající výkonností, je málo. My jsme se této akce účastnili jen díky tomu, že jsme se spojili s rakouskou reprezentací a vytvořili jsme takový kombinovaný tým, ale i to vidí federace ráda, protože jde hlavně o hráče," objasnil Zdeněk Škaroupka.

Alice Tejkalová


 
 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting