Úvodní stránka Basketbal Český pohár basketbalistů na vozíku zůstal ve Frýdku-Místku
Český pohár basketbalistů na vozíku zůstal ve Frýdku-Místku PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Adéla   
Neděle, 21 Květen 2006 12:34
Čtvrtý ročník Českého poháru v basketbale vozíčkářů se díky pořadatelství místního Sportovního klubu vozíčkářů přesunul poprvé na Severní Moravu. V sobotu 13. května v 13:30 zazněl úvodní hvizd v hale SPŠ (bývalá hala TJ Slezan). Celé odpoledne bojovaly tři české ligové týmy o vítězství v poháru pro rok 2006. Domácí celek Sportovního klubu vozíčkářů Frýdek-Místek (SKV F-M) měl na bedrech nelehký úkol obhajoby prvenství z minulého ročníku.

Cestu k němu se snažily přerušit týmy Hobit Brno a USK Meta Praha. Všechna družstva měla možnost pozvat si protihráče ze zahraničních ligových soutěží (v současnosti působí v zahraničí 4 čeští basketbalisté na vozíku: jeden v Rakousku, jeden v Itálii a dva v Německu), domácí SKV F-M si přizvali své kamarády a hráče působící v zahraničních angažmá: Martina Žáka z 2. italské ligy, a především Rostislava Pohlmanna hrajícího za RSC-Rollis Zwickau, vicemistra německé Bundesligy. Turnajovým systémem, tedy hrou každý s každým, čekal na basketbalisty nelehký úkol- odehrát dva vyčerpávající zápasy v jednom odpoledni. Tento způsob prověřil fyzickou připravenost všech zúčastněných.

Úvodní "rozehřívací" zápas SKV F-M s Hobitem Brno byl zahřívací i pro rozhodčí. Následkem toho šel velmi brzo z palubovky nejzkušenější a nejproduktivnější hráč Rosťa Pohlmann. Domácí tým prohrál s Brnem o 12 bodů 54:66. Druhý zápas mezi Hobitem Brno a USK Meta Prahou byl tři čtvrtiny velmi vyrovnaný. Al e pak asi rozhodla únava Brňanů z prvního zápasu. Skončil vítězstvím Prahy 58:43.

V této chvíli měly dva týmy po vítězství a tak "eso" měli v rukávu hráči frýdecko-místeckého týmu. Pokud by se jim podařilo vyhrát nad Praho,u rozhodovala by výše skóre. A domácím se to podařilo. Pohlmann zahrál jeden ze svých nejlepších zápasů na českých palubovkách a k vítězství velkou měrou pomohli i Petr Pešat a probudivší se Michal Šolc. Pražanům nevycházela střelba, Petr Tuček, profesionální hráč RSC-Rollis Zwickau tým nepodržel a banálními chybami pomohlo USK vyzyvatelům k jasnému vítězství 85:44. Domácí mohli podruhé za sebou oslavovat zisk Českého poháru!

Radim Lanča, Radek Krupa


 
HANDISPORT.CZ, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting