Úvodní stránka Basketbal Tým Rollis Zwickau s Rostislavem Pohlmannem a Petrem Tučkem postoupil do finále 1. Bundesligy basketbalistů na vozíku
Tým Rollis Zwickau s Rostislavem Pohlmannem a Petrem Tučkem postoupil do finále 1. Bundesligy basketbalistů na vozíku PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Adéla
Středa, 29 Březen 2006 12:37
RSC-Rollis Zwickau loni nedokázal uspět v semifinále proti Mnichovu, letos se fanoušci saského týmu mohou radovat. Jejich hráči porazili po základní části třetí ASV Bonn i ve druhém semifinálovém utkání, tentokrát na domácí palubovce poměrem 71:54 (osmnácti body se na této výhře podílel Petr Tuček a patnácti Rostislav Pohlmann) a postoupili do finále. V něm se střetnou se svým tradičním rivalem RSV Lahn-Dill.

"Dnes jsme dokázali, že jsme skutečně dobrý tým. Bojovali jsme do poslední sekundy a všechno, co jsme udělali, nám vyšlo," řekl podle webových stránek www.rsc-rolliszwickau.de po druhém zápase kapitán družstva Piotr Luszynski. První semifinálové střetnutí vyhrálo Zwickau 79:57. Kromě ligového finále čeká Rollis ještě Final Four německého poháru v Bayreuthu a finálový turnaj André-Vergauwen Cupu v turecké Adaně.

Obhájce titulu z Lahn-Dill, v jehož dresu momentálně září jak kanadské hvězdy Patrick Anderson a Joey Johnson, tak Němec tureckého původu Abdulgazi Karaman, porazil v semifinále Bayreuth 72:43 a 96:58. Zwickau nedokázalo nad Lahn-Dill zvítězit už dvě sezóny.