Úvodní stránka Basketbal Basketbal vozíčkářů: Lahn-Dill neprohrálo v německé Bundeslize už třiapadesátkrát v řadě
Basketbal vozíčkářů: Lahn-Dill neprohrálo v německé Bundeslize už třiapadesátkrát v řadě PDF Tisk Email
sporty - Basketbal
Redakce: Adéla
Úterý, 31 Leden 2006 12:57
Ani v odvetném zápase nedokázali basketbalisté RSC Rollis Zwickau překonat suverénní RSV Lahn-Dill. První, podzimní, utkání na hřišti soupeře prohráli 63:77, v domácí hale utržili minulý týden porážku 68:81. Souboj prvních dvou týmů v tabulce, který byl jako vždy napínavý, plný zajímavých akcí i vypjatých emocí, rozhodla druhá čtvrtina. Zatímco tři zbývající byly bodově velmi těsné, ve druhé došlo k výraznému bodovému odskoku Lahn-Dill. Zatímco Zwickau si v ní připsalo pouze dvanáct bodů, hessenský tým jich získal třicet.

Co se s jeho týmem událo, nebyl podle www.rsc-rolliszwickau.de po zápase schopen zcela vysvětlit ani trenér Rollis Josef Jaglowski: "Nemůžu říct, co přesně se ve druhé čtvrtině stalo, ale úplně jsme ztratili kontrolu nad útokem a tím i tolik potřebné body." 650 diváků mohlo v Scheffelberghalle obdivovat především ve výborné formě hrajícího centra hostí Kanaďana Patricka Andersona, dvojnásobného paralympijského vítěze, který se postaral o 33 bodů Lahn-Dill. Nejlepším hráčem Zwickau byl se třiadvaceti body Piotr Luszynski, Češi Rostislav Pohlmann a Petr Tuček jich zaznamenali čtrnáct, respektive šest.

Náladu po neúspěchu s Lahn-Dill si Zwickau spravilo o tomto víkendu, když dosáhlo svojí první stovky v letošní sezóně. Poslední Hamburg porazilo 106:47.